07:25:5712 Nisan, 2021
İstanbul 10 Parçalı bulutlu
08 Nisan 2021 10:31

Süleyman Çakır sosyal medyada tekrar gündem oldu

Kurtlar vadisinin efsane karakteri Süleyman Çakır sosyal medyada tekrar gündeme geldi.

Süleyman Çakır sosyal medyada tekrar gündem oldu

Kurtlar vadisinin efsane karakteri Süleyman Çakır sosyal medyada tekrar gündeme geldi.

Dizide en sadık dostu Polat alemdar olup Polat alemdarla arasında geçen bir  çatışmada Polat  onun hayatını kurtarmış ve çakırda ona can Polat demiştir ve birbirlerine dostun dostundur düşmanın düşmanımdır diye kardeşlik sözü vermişlerdir.


SÜLEYMAN ÇAKIRIN ÇOCUKLUĞU

Küçük yaştayken cami avlusunda gözü önünde babasının vurulduğunu görmüş ve bundan sonra dünyaya hep nefretle bakmıştır. Babası öldükten sonra annesinin evde yaptığı nohut ve pilavı satarak hem kız kardeşi Derya Çakır'a hem de annesi Emine Çakır'a bakmıştır. Bir gün zabıta gelip yasak yerde satış yaptığı için hem onu hem de kız kardeşini itip kakmıştır ve satış yapamazsınız demiştir. Bu olay gelişirken kardeşi Derya Çakıra da vurması sonucu  gözü dönmüş ve zabıtayı bıçaklayıp öldürmüştür. Sonrasında cinayet suçundan  hapse düşmüştür. Hapse düşünce annesi ve kız kardeşi açıkta kalmıştır. Bunun için ona Duran Şatıroğlu namı diğer Duran Emmi'yi bıçaklaması için teklif etmişlerdir ve o da annesi ve kız kardeşi kötü durumda olduğu için razı olmuştur. Duran Emmi abdest alırken elinde bıçakla onu öldürmeye gitmiş ancak babasının da abdest alırken öldüğü gözüne gelince yapamamıştır. Duran Emmi sayesinde mafyaya girmiş ve önemli bir mafya babası olmuştur. Sonra Laz Ziya'nın kızı Nesrin Yılmaz ile evlenmiştir.

SÜLEYMAN ÇAKIR'IN ÖLÜMÜ 

Süleyman Çakır, Cerrahpaşalı Halit tarafından pusuya düşürülerek öldürülmüştür. Süleyman Çakır dizide 43. bölümde vurulmuş ve 45. bölümde öldüğü ilan edilmiştir. Can dostu Polat Alemdar Çakır'ın ölümünün ardından Halit'i ve altı mafya babasını bir gecede öldürerek onun intikamını almıştır. Süleyman Çakır karakteri, Kurtlar Vadisi'nde en çok ilgi çeken ve sevilen karakterlerdendir. Bu nedenle, ölümü olumsuz tepki almıştır.

Dizide öldüğü zaman izleyici kitlesi gerçekten üzülmüş, salalar okunmuş, hatta cenaze namazı kılınmıştır.