21:00:3616 Ocak, 2021
İstanbul 4 Orta şiddetli yağmur
07 Ocak 2021 05:49

3 üniversite mezunu imam namaz sonrası çocuklara matematik dersi veriyor

Bingöl'ün Genç ilçesinde, 3 üniversite mezunu olan imam Ahmet Çelik (28), namaz sonrası çocuklara hem Kur'an-ı Kerim öğretiyor hem de matematik dersi veriyor.

3 üniversite mezunu imam namaz sonrası çocuklara matematik dersi veriyor

İstanbul doğumlu Ahmet Çelik, 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nü kazandıktan sonra öğrenimine devam ederken, 2014 yılında da Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ön Lisans Bölümü'nde okumaya başladı.


Her iki üniversiteden de 2016'da mezun olan Çelik, 2017'de Genç ilçesi Servi beldesi Tarlabaşı köyüne cami imamı olarak atandı.


Çelik, 2018 yılında da Erzurum Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Lisans Tamamlama Programı'nı bitirdi. Köyde görevine devam eden Ahmet Çelik, namaz sonrası kalan vakitlerinde gençlere camide hem Kur'an-ı Kerim öğretmeye hem de matematik dersi vermeye başladı.


Farklı derslerde de öğrencilere yardım etmeye çalıştığını belirten Çelik, "Çünkü hem dini hem de fenni ilimlerin beraber olması tüm memleketler, devletler için çok önemlidir. Burada hem manevi gelişimlerine hem de okul gelişimlerine katkı sağlıyoruz" diye konuştu.


Yeni Şafak