05:48:0312 Nisan, 2021
İstanbul 10 Parçalı bulutlu
04 Mart 2021 04:43

Ümit Özdağ, İyi Parti'den istifa etti

İyi Parti Kurucular Kurulu üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinden istifa etti: FETÖ'cü kriptolarla siyasi omurgasızlarla, HDP'nin kapatılmasına karşı çıkanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir. İyi Parti'den istifa ediyorum.

Ümit Özdağ, İyi Parti'den istifa etti

İyi Parti'den ayrılan Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk ile Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Özdağ daha önce partiden ihracına neden olan iddiaları tek tek yineledi. 

Özdağ, "İyi Parti ne yazık ki kuruluş amacından olağanüstü uzaklaştı tasfiye edilen Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçileridir. Yerine getirilen FETÖ ve ne idüğü belirsiz küreselcilerdir. İyi Parti’nin zarar görmemesi için istifamı erteledim. İstifamın birinci nedeni 4 kez uyarmama rağmen bana yalan söylenerek İdris Naim Şahin’in Ordu’dan aday gösterilmesi. İkinci neden ise Akşener’in HDP’nin Kars’ı kazanmasında etkili olması" dedi.

"Akşener FETÖ iltisaklılarla yol yürümede çok rahat"

"İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ ile iltisaklıdır" açıklamasını tekrar eden Özdağ, "Türk milliyetçileri zamanı geldiğinde bu zihniyetten ağır şekilde hesap soracaktır. Akşener FETÖ iltisaklılarla yol yürüme konusunda çok rahat davranıyor" ifadelerini kullandı. 

"Akşener beni partiden ihraç etmekten korkuyor"

İyi Parti'nin HDP ile anayasa çalışması yaptığı iddiasını da hatırlatan Özdağ, "HDP ile Anayasa çalışması yapılmıştır. Bu anayasa çalışmalarının 64 saat görüntüsü var. Bunların bir kısmını seyrettim. Akşener istediği kadar inkar etsin, HDP ile kirli bir anayasa çalışması yapılmıştır" dedi.

İkinci kez partiden ihraç edilme iddialarını da dile getiren Özdağ, "Akşener beni ihraç edecek kadar cesur değildir ama ben Akşener ile birlikte kurucusu olduğum İyi Parti’den istifa ediyorum” dedi.

"Demirtaş ile görüştü, benim talebime cevap vermedi"

Özdağ'ın istifa açıklaması şöyle oldu:

"Demirtaş'ın kahvaltı talebine olumlu cevap veren Akşener benim görüşme talebime cevap vermedi. Meral Akşener benim görüşme talebime bir cevap vermediği gibi grup toplantılarında bana saldırmaya aleyhimde konuşmaya devam ediyor. Siyaseten iyi tanıdığım Akşener beni partiden ihraç etmekten korkuyor. FETÖ'cü kriptolarla siyasi omurgasızlarla, HDP'nin kapatılmasına karşı çıkanlarla HDP ile aynı masaya oturup Anayasa’nın ilk 4 maddesinin değiştirilmesine göz yumanlarla, HDP’yi Kürtlerin temsilcisi görüp karşı çıkaranlarla, Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar aracılığıyla örtülü şekilde istifa edilmesine ses çıkarmayanlarla, ‘Türk milliyetçisiyiz’ demelerine rağmen makam, mevki ve keselerini Türk Milleti’nden fazla sevenlerle, Atatürkçüleri, Türk milliyetçilerini, Türk gençlerini aldatanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir. Akşener beni ihraç edecek kadar cesur değildir ama ben Akşener ile birlikte kurucusu olduğum İyi Parti’den istifa ediyorum.” 

İhraç edilip geri dönmüştü

Ümit Özdağ, partide FETÖ’cü tartışmasının fitilini ateşleyen isimdi. Parti yönetimi tarafından önce disipline sevk edildi, ardından partiden ihraç oldu. Ancak karar yargıdan döndü.