01:16:3223 Ekim, 2021
İstanbul 18 Açık
12 Ekim 2021 11:33

"Türkiye'de siyasi ve faili meçhul cinayetlere son verildi"

Muhalefetin 'siyasi cinayet iddialarına AK Parti'den yanıt geldi.

"Türkiye'de siyasi ve faili meçhul cinayetlere son verildi"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanımızın önderlik ettiği güçlü siyaset sayesinde hükümetlerimiz döneminde Türkiye’de siyasi cinayetlere ve faili meçhullere son verilmiştir. Böylece siyasetin vesayet odaklarınca sistematik şekilde manipüle edildiği devir kapanmıştır." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, muhalefetin siyasi cinayet iddialarına yanıt verdi. Çelik, AK Parti hükümetleri döneminde siyasi cinayetlere son verildiğinin altını çizerek, söz konusu tartışmaların, Türkiye düşmanlarının beşinci kol faaliyetlerine hizmet edeceğini söyledi.

Twitter hesabından açıklamalar yapan Çelik şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımızın önderlik ettiği güçlü siyaset sayesinde hükümetlerimiz döneminde Türkiye’de siyasi cinayetlere ve faili meçhullere son verilmiştir. Böylece siyasetin vesayet odaklarınca sistematik şekilde manipüle edildiği devir kapanmıştır.

CHP Genel Başkanının “belli kişileri öldürmek”ten ve “siyasi cinayetler”den bahsederek Sn Cumhurbaşkanımızı hedef göstermesi ahlaki olmayan bir tavırdır ve sorumsuzluktur. Karanlık dönemlerde planlı kurguların parçası olan bu yaklaşımın tekrar edilmesi asla kabul edilemez.

Ülkemize yönelik istikrarsızlaştırma siyaseti güden böylesi bir hareket, sadece Türkiye düşmanlarının beşinci kol faaliyetlerine hizmet eder.

Sorumlu bir muhalefet olsaydı, böylesi iddiaları ilgili ve yetkili adli makamlara iletir, gelişi güzel ortalığa saçmazlardı. Bu ancak Türkiye’ye zarar vermekten kaçınmayan bir anlayışın ürünüdür.

6-7 Ekim olayları hakkında ilkeli bir tavır ortaya koyamayanların kalkıp da “siyasi cinayet” spekülasyonları yapmaları ilkesiz ve utanç verici bir sorumsuzluktur..."