07:11:5512 Nisan, 2021
İstanbul 10 Parçalı bulutlu
04 Mart 2021 02:08

Mustafa Sarıgül'den golf sahası önünde tarım mesajı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, golf sahası önünde bir video çekti. Tarım alanlarının ve suyun israfında büyük rolü olan golf sahasından mesaj veren Sarıgül, sosyal medyada eleştirilerin hedefi oldu.

Mustafa Sarıgül'den golf sahası önünde tarım mesajı

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Twitter hesabından yayınladığı bir video ile tarımsal üretime destek çağrısında bulundu.

"Söz veriyorum, tarımsal üretimi artırmak önceliğimizdir. Sürdürülebilir tarım, çiftçimizin sürdürülebilir gelire kavuşmasını sağlayacaktır. Ülkemizin kalkınma ve refah hamlesini tarımdan ve tarıma dayalı sanayiden başlatacağız" mesajı ile paylaşılan videoda Bill Gates'in de bu konuya önem verdiğini ifade eden Sarıgül "Bill Gates söyleyince inanıyorsunuz da Sarıgül söyleyince neden inanmıyorsunuz?" sorusunu yöneltti.

"KEŞKE GOLF SAHASINDA DEĞİL DE TARLADA OLSAYDI"

Sosyal medya kullanıcılarının ise videoya tepkisi ise gecikmedi. Sarıgül'ün tarım ile ilgili mesajını golf sahasından vermesi "Keske sürdürülebilir tarımın önemini golf sahasında değil de bir tarlada anlatsaydı, belki inandırırdı" şeklinde yorumlara neden oldu.