01:34:5424 Temmuz, 2021
İstanbul 24 Hafif yağmur
22 Haziran 2021 04:19

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye destek: "Siyasi partileri kapatmak doğru değil"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eli kanlı terör örgütünün Meclis'teki temsilciliğini yapan HDP'ye adeta kalkan oldu.

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye destek: "Siyasi partileri kapatmak doğru değil"

Kılıçdaroğlu "Siyasi partileri kapatmak, onları farklı şekillerde topluma tanıtmak ya da terör örgütleriyle onları bağlantılaştırmak asla doğru değil. Varsa böyle bir şey devletin savcısı, hakimi devreye girer; ama bu iş, bir siyasi talimatla yapılırsa o doğru değil" dedi. Kılıçdaroğlu, 13 yıl önce AK Parti'nin kapatılmasına ilişkin dava ile ilgili "Savcı gereğini yaptı" ifadelerini kullanmıştı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, siyasi partilerin kapatılmasını doğru bulmadıklarını vurgulayarak, "Siyasi partileri kapatmak, onları farklı şekillerde topluma tanıtmak ya da terör örgütleriyle onları bağlantılaştırmak asla doğru değil. Varsa böyle bir şey devletin savcısı, hakimi devreye girer; ama bu iş bir siyasi talimatla yapılırsa o doğru değil. Haksızlık kime yapılırsa yapılsın, kimin için olursa olsun; haksızlığa karşı çıkmak, insan olarak bizim görevimizdir. Demokrasilerde en büyük hakem halktır, millettir" dedi.

Aynı Kılıçdaroğlu yıllar önce AK Parti'ye yönelik açıklan kapatma davası için, "Davayı açtı diye Cumhuriyet savcısını neredeyse vatan haini ilan ettik. Oysa kişi kendi işini yaptı." demişti. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri samimiyetsiz ve iki yüzlü tutumunu gözler önüne serdi.