21:27:5624 Eylül, 2021
İstanbul 17 Az bulutlu
07 Eylül 2021 12:21

İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'na: Bize sordunuz mu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kııçdaroğlu'nun son günlerde dikkat çeken adaylık açıklamalarına İYİ Parti'den tepki geldi.

İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'na: Bize sordunuz mu?

İYİ Parti'li Cihan Paçacı, Kılıçdaroğlu'nun son dönemde sürekli tekil konuştuğunu belirtti. Paçacı, "Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu?" dedi.

CHP ve İYİ Parti arasında ittifak konusunda anlaşmazlıklar sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dikkat çeken adaylık açıklamaları ve vaatleri sonrası İYİ Parti cephesinden tepki geldi.

BÜTÜNLÜK DAĞILDI MI?

Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, 'Tekil dağınıklık' başlığıyla yayımlanan yazısında Millet İttifakı bileşenleri arasındaki bütünlüğün dağıldığı, meselenin adaylık tartışması üzerinde dağınıklığa dönüştüğü görüşünü dile getirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun öğrencilerle ilgili vaatlerine değinen Sarıkaya, "Anlaşılan o ki bu politik dil ortaklar arasında alınmaya yol açmaya başlamış. Aktarıldığına göre partilerin kurmay kadroları bu söylemden duydukları rahatsızlığı birbirlerine de iletmiş" diye yazdı.

'BUNLARI BİZE SORDUNUZ MU?'

Sarıkaya, dün görüştüğü İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'nın da "Kemal Bey (Kılıçdaroğlu) son dönem sürekli tekil konuşuyor" dediğini aktardı. Buna göre Paçacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gençlere, esnafa, çiftçiye, KHK’lılara vaatlerde bulunuyor. Bu vaatler bizim açımızdan da olmaz şeyler, karşı çıktığımız durumlar değil. Ama biz ortak bir hükümet için ittifak halindeysek, en azından öncesinde bunları ortaklaşa kararlaştırmalı ve ortak bir dille birlikte açıklamalıyız. Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu?

"KARŞILIKLI GÖRÜŞ ALINDIKTAN SONRA AÇIKLANMALI"

Öncesinde bir program yapmadan bu tür açıklamalar doğru değil. Bir taahhüt varsa, bunu CHP veya İYİ Parti yapacaksa, ortaklarıyla görüşmeli, karşılıklı görüş alındıktan sonra açıklanmalı…"