06:50:0202 Aralık, 2021
İstanbul 11 Açık
18 Kasım 2021 01:00

İP'ten bir tiyatro daha

Akşener’in “Anadolu irfanı bir çiftçimiz” diyerek tanıttığı Mustafa Boyraz ’ın çiftçi olmadığı, 25 yıl önce alıkoyma ve sarkıntılık suçlarından polislikten atıldığı öğrenildi.

İP'ten bir tiyatro daha

Grup toplantılarında kürsüye çıkardığı isimler tartışma konusu olan Meral Akşener, geçtiğimiz gün "Anadolu irfanı bir çiftçimiz" diyerek Mustafa Boyraz isimli vatandaşı kürsüye davet etti. Ancak Akşener'in kürsüye çıkardığı Boyraz’ın, resmi bir çiftçilik kaydının olmadığı öğrenildi.

İYİ Parti'nin geçtiğimiz gün gerçekleşen grup toplantısında Genel Başkan Meral Akşener,  kürsüye "Anadolu irfanı bir çiftçimiz" diyerek Mustafa Boyraz isimli bir vatandaşı çıkardı.

RESMİ KAYDI BULUNAMADI

Bir süre boyunca tarım politikaları hakkında kürsüde eleştirel konuşma yapan Boyraz'ın, tanıtıldığı gibi bir çiftçilik kaydının olmadığı iddia edildi.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, Boyraz'ın ayrıca, 1995 yılında Ankara’da bir araç içerisinde uygunsuz yakaladığı çiftten haraç ve devamında sarkıntılık yapma gerekçesiyle polislikten ihraç edildiği öne sürüldü.

İYİ PARTİ'DE HER HAFTA YENİ TİYATRO

İYİ Parti, benzer olaylarla sık sık gündeme geliyor. Akşener'in geçtiğimiz haziran ayında Adana'ya gerçekleştirdiği ziyaretinde 'para etmiyor' denilerek yere dökülen soğanlar Akşener ve kameralar ayrılınca geri toplanmıştı. Yine haziran ayında Hatay'da yaşanan bir başka olayda esnaftan olumsuz yanıt alamayan Meral Akşener'in karşısına CHP gençlik kollarından genç esnaf gibi çıkartılıp olumsuz açıklamalar yaptırılmıştı.