10:27:0526 Mayıs, 2022
İstanbul 22 Hafif yağmur
07 Mayıs 2022 11:11

İmamoğlu eleştirilere meydan okudu: Vız gelir, tırıs gider

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini eleştiren CHP'lilere sert sözlerle karşılık verdi: "Bir fotoğraf üzerinden kurban etmek isteyenler olabilir ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider."

İmamoğlu eleştirilere meydan okudu: Vız gelir, tırıs gider

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz gezisine götürdüğü gazetecilerle fotoğraf çektirmiş, aralarında Nagehan Alçı'nın olması nedeniyle destekleyicileri tarafından eleştiri yağmuruna tutulan İmamoğlu, eleştirileri umursamadığını söylerken, ünlü isimlere de gönderme yaparak, "Benimle aynı şeyleri düşündüğünü, aynı şeylere inandığını söyleyen ne yazık ki anlık hırslarına yenilmiş insanlar olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir, tırıs gider. Hiç umurumda değil." dedi.

Ramazan Bayramı'nda Karadeniz gezisine götürdüğü gazeteciler arasında Nagehan Alçı'nın olması nedeniyle destekleyicileri tarafından eleştiri yağmuruna tutulan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tepkilere sert yanıt verdi.

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idamlarının 50. yılında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Deniz Gezmiş Bağımsızlık ve Özgürlük Vakfı tarafından düzenlenen 'Tam Bağımsız Türkiye Yolunda Denizlerin Sonsuzluğa Uzanışının 50. Yıl dönümü Anma Etkinliği'ne katılan İmamoğlu, "Bir fotoğraf üzerinden kurban etmek isteyenler olabilir ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider." dedi.

Ekrem İmamoğlu şunları dile getirdi:

"VIZ GELİR, TIRIS GİDER"

"Bu doğruları Diyarbakır'da da aynı dille anlatacağım. Edirne'de de, Trabzon'da da, Van'da da aynı duygularla anlatacağım. Hiçbir yerde farklı dilim olmayacak, hangi salonda olursa olsun. Dolayısıyla bir fotoğraf üzerinden kurban etmeye çalışan insanlar olabilir. Benimle aynı şeyleri düşündüğünü, aynı şeylere inandığını söyleyen ne yazık ki anlık hırslarına yenilmiş insanlar olabilir. Ya da bir takımın renkleri üzerinden ayrıştırma gayreti içinde olanlar olabilir. Başkalarının değirmenine su taşıdıklarının farkında olmayanlar da olabilir bunların içerisinde, farkında olup yapanlar da olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir, tırıs gider. Hiç umurumda değil."

"AKILLI OLMAYA DAVET EDİYORUM"

"Bu kadar büyük idealleri, bu kadar büyük olayları konuşurken, bu heyecanla konuşurken, küçük detaylar üzerinden davayı, o davayı güden insan ya da yarın başka bir dostumuzun başına gelebilir. Fark etmez. Yahu bu insan ne yapmak istedi, ne yapmak istiyoru daha anlamadan, anlamaya çalışmadan bu tarz girişimleri yapanları akıllı olmaya davet ediyorum. Başka hiçbir davetim yok. Çünkü bizim başarmaktan başka şansımız yok. Benim can ciğer yol arkadaşım Tayfun Silivri'de 18 yıl hapis cezası almış yatıyorken ve onunla beraber diğer arkadaşları da 18 yıl vatanını sevmekten, mesleğini yapmaktan hayatında başka ideali olmayan bu kardeşimin bu hukuksuzluğa uğradığı bir haftada bir fotoğraf üzerinden, bir takımın renkleri üzerinden kavram üretmeye çalışanların aklını şaşarak izliyorum."