22:16:0024 Eylül, 2021
İstanbul 17 Az bulutlu
08 Eylül 2021 10:20

HDP'li Katırcıoğlu: Kılıçdaroğlu boş laflar ediyor

HDP'li Erol Katırcıoğlu, katıldığı canlı yayında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

HDP'li Katırcıoğlu: Kılıçdaroğlu boş laflar ediyor

Türkiye'de bir 'Kürt sorunu' olduğunu öne süren Katırcıoğlu, Kılıçdaroğlu'nun konuya ilişkin çözüm önerilerini eleştirerek, "Kılıçdaroğlu bu konuda çok genel, içeriği boş laflar etti. Ben siyasetin böyle olmaması gerektiğini düşünüyorum." dedi.

HDP'li Erol Katırcıoğlu katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Türkiye'de bir 'Kürt sorunu' olduğunu öne süren Katırcıoğlu, ittifak ortaklarının bu sorunun çözümü konusundaki vaatlerinin yetersizliğinden yakındı.

"KILIÇDAROĞLU BOŞ LAFLAR EDİYOR"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "boş laflar ettiğini" vurgulayan Katırcıoğlu, "Bizim oylarımız çantada keklik değil. Eğer cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bizim oylarımızın önemi var ise, iktidara geldiğinizde Kürt sorunuyla ilgili yol haritanız nedir? Bunu ifade etsinler. Birkaç hafta oldu sanırım. Kılıçdaroğlu çok genel, içeriği boş laflar etti. Ben siyasetin böyle olmaması gerektiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"CHP İLE TABANIMIZ AYNI"

CHP ile kendi tabanlarının oldukça yakın olduğunu ifade eden Katırcıoğlu, "İstanbul'da dolaştığımda CHP'li seçmenlerin de HDP ile yakın olduklarını biliyorum. Bizimkiler de yakın sonuç olarak. Fakat CHP kendi tabanının da taleplerini yerine getirecek durumda değil bence. Ne yapacağını söylemeden siyaset üretmek mümkün mü? Ellerindeki imkanlara göre, CHP'nin oyu mu artıyor? Hayır artmıyor. Bizim CHP ile ilişkimiz sempati ilişkisidir. Doğrudur." dedi.