10:15:0326 Mayıs, 2022
İstanbul 22 Hafif yağmur
06 Mayıs 2022 10:28

CHP'den Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu

Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla Gençlik Kolları bünyesinde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu'' kuruldu.

CHP'den Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu

CHP Gençlik Kolları bünyesinde "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu'' kuruldu. LGBT'liler tarafından desteklen komisyon, cinsiyetler arası eşitlik konusunda siyasi çalışmalar yapacak. Hazırlanan raporlar ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sunulacak.

Komisyon önce CHP'li üyelerin önerisi ile 2019 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde kurulmak istenmiş AK Parti ve MHP karşı çıkmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eşcinsellere seçim vaadinde bulunmuş, İstanbul, İzmir ve Ankara'nın değişik noktalarına 'cinsel yönelim yasayla dezavantaj olmaktan çıkarılacak' yazılı afişler astırarak eşcinseller için yasal düzenleme sözü vermişti.

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu, "Herhangi bir vatandaşın cinsel yönelim veya yaş özellikleri nedeniyle dezavantajlı duruma düşürmeyecek şekilde hayata geçirilecek. Adil bir devlet evlatlarını ayırmaz. Başaracağız sevgili halkım, bu zincirleri kıracağız." demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında da eşcinselliğin Türk aile yapısını bozmayacağını savunmuş, bu sözler üzerine bir grup LGBT'li CHP Genel Merkezi'ne giderek Kılıçdaroğlu'nu fahri LGBT üyesi ilan etmişti.