22:27:2424 Eylül, 2021
İstanbul 17 Az bulutlu
06 Eylül 2021 04:09

CHP'de Tanju Özcan için karar verildi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın tepki çeken açıklamalarıyla ilgili Yüksek Disiplin Kurulu'na uyarı için sevk edildiğini duyurdu.

CHP'de Tanju Özcan için karar verildi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak yaptığı açıklamada, "Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan uyarı istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi" dedi.

NE OLMUŞTU?

Sığınmacıları hedef alan ırkçı ifadeleriyle gündemden düşmeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, YouTube üzerinden yayın yapan bir kanalda katıldığı programda, skandal açıklamalara imza atmıştı.

Özcan katıldığı programda tepki çeken şu açıklamaları yapmıştı: 

"Bir açılış yapıyoruz Bolu'da acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. 'Tanju bey bir konu var konuşabilir miyiz' dedi. Ben de 'Hemen Ankara'ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?' dedim. 'Sıkıntı yok' dedi. 'Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?' dedi. 'Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim' dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabi öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var..." 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın bu açıklamaları yaparken gülmesi ve yaptığı ima, sosyal medyada büyük tepki çekmişti.