19:38:3818 Ocak, 2022
İstanbul 5 Rain and snow
08 Ocak 2022 04:34

"Biz İstanbul'a neler yaptık, siz anca musluk açarsınız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman-Konya Hızlı Tren Hattı açılış töreninde konuştu.

"Biz İstanbul'a neler yaptık, siz anca musluk açarsınız"

Hızlı tren hattının açılması ile yeni bir dönemin başlangıcının da yapıldığın belirten Erdoğan, ''Ankara-Sivas hatlarını da ilave ettiğimizde Konya bölgesi hızlı trenle ulaşılabilir bir yere gelecek.'' dedi. Konya-Karaman Hızlı Tren Hattı'nın hizmete girmesiyle iki il arasındaki seyahat süresi 1 saat 20 dakikadan 40 dakikaya kadar inecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman ile Konya arasındaki mesafeyi 40 dakikaya kadar indirecek olan hızlı tren hattının açılışını yaptı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

Bugün Konya-Karaman Hızlı Tren Hattı'nın açılışını yaparak yeni bir dönemin başlangıcını yapıyoruz. Ankara-Sivas hatlarını da ilave ettiğimizde Konya bölgesi hızlı trenle ulaşılabilir bir yere gelecek.

Ülkemizde demiryolu taşımacılığını yeniden gündeme alan, yüksek hızlı demiryolu yapımını başlatan biz olduk. Ülkemizin demiryolu ağını 13 bin 222 kilometreye çıkarttık. Yüksek hızlı ve hızlı tren hatlarını inşa ettik. Mevcut demiryollarımızın seviyesini artırdık.

"ONLAR ANCAK BAZI ÇEŞMELERİN MUSLUKLARINI DEĞİŞTİRİRLER"

Londra'dan kalkan tren, Marmara'yı geçerek Anadolu'ya gidebilmektedir. Marmaray'ı kim yaptı? Biz yaptık biz. Biz iş üretiriz. Bunlar Kılıçdaroğlu'nun ve çevresinin yapabileceği işler değil. Onlar ancak bazı çeşmelerin musluklarını değiştirirler. Bunu da törenle yaparlar.

Mevcut yatırımlarımızı hızla tamamlayarak, Türkiye'yi demiryolu taşımacılığını merkez konuma getirmeye kararlıyız. Konya'nın desteği ve duası yanımızda olduğu sürece, üstesinden gelemeyeceğimiz sorun altından kalkamayacağımız yük yoktur. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.