20:42:3512 Ağustos, 2022
İstanbul 27 Açık
19 Temmuz 2021 02:11

Başkanı eleştirdi kâbusu yaşadı

CHP’li Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan'ı eleştiren Rıza Kaya isimli bir esnaf, 3 kişi tarafından önce ıssız bir yere kapatıldı. Rıza Kaya’ya ardından zorla özür diletildi.

Başkanı eleştirdi kâbusu yaşadı

Edremitli esnaf Rıza Kaya, CHP'li Belediye Başkanı Hasan Arslan'ı eleştirdi. Başkanın adamları, esnafı zorla alıkoyup özür videosu çekti. Şikayetçi olan Kaya, "Derebeylik kurmuşlar" dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın bir gazeteciye işkence yaptırdığının şoku sürerken, Balıkesir Edremit'te yeni bir skandal patlak verdi. Esnaf Rıza Kaya Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan'ı 'belediyenin şeffaf yönetilmediğini' gerekçesiyle sosyal medyadan eleştirdi.

4 Haziran'da "Başkanla bir sorununuz olmuş" diyerek Kaya'nın işyerine gelen Ferdi T. ve Feridun T., tehditler savurup Kaya'ya zorla özür videosu çektirdi. Olayın ardından polise ve savcılığa giderek şikâyette bulunan Kaya, "Kendilerince derebeylik kurmuşlar" dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, "Daha önce gazetecilerin darp edilmesi gibi vahim olaylar yaşanmıştı. Maalesef CHP zihniyeti tam da budur" diye konuştu.