23:18:0612 Mayıs, 2021
İstanbul 18 Az bulutlu
04 Mayıs 2021 05:09

Bakan Muş'tan Sözcü gazetesine tepki

Muhalefet yandaşı Sözcü Gazetesi yalan haberlerine bir yenisini daha ekledi. Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş'tan yanıt gecikmedi.

Bakan Muş'tan Sözcü gazetesine tepki

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sosyal medyada dolaşıma sokulan, "Restoran işleten vatandaşın hesabına destek ödemesi olarak 4 lira 63 kuruş yatırıldı" haberlerine ilişkin dün açıklama yapmıştı.

Dün sosyal medya hesabından yalanlamıştı

Söz konusu iddiayı Twitter hesabından alıntılayan Bakan Muş, "Gelir kaybı desteğinden hak edilen tutar, ciro kaybı desteği ödemelerinden mahsup edilmektedir. Söz konusu şahsın hak ettiği toplam tutar 3.004,63 TL olup, kişiye gelir kaybı desteği olarak 3000 TL ödenmiştir. Yani kişi 3000+4.63 TL almıştır" demişti.

Sözcü gazetesi, bugün gerçeği yansıtmayan ve Bakan Muş tarafından da bizzat yalanlanan bu haberi "İktidar pandemide dibe vuran esnafı şoke etti, al sana destek" ifadeleriyle manşetine taşıdı.

Dün yalanladık. Bugün manşet yapmışlar

Bakan Muş, bu yalanı manşetine taşıyan Sözcü gazetesine tepki gösterdi. Gazetenin ilgili haberini paylaşan Muş, "Dün yalanladık. Bugün manşet yapmışlar. 3000+4,63 TL destek almış esnafı, sadece 4,63 destek almış gibi yazmışlar. Kamuoyunu bir kez daha bilgilendirmiş olalım. Bu manşet gerçeği yansıtmamaktadır" ifadelerini kullandı.