02:11:0424 Temmuz, 2021
İstanbul 24 Hafif yağmur
22 Haziran 2021 10:35

Akşener'in önüne soğan döken vatandaş: İYİ Partililer beni kandırdı

Meral Akşener'in Adana ziyaretinde kendini çiftçi gibi gösterip bir çuval soğanı para etmediği gerekçesiyle yola döken Mehmet Bülbül, 'dolduruşa geldiğini' söyledi. İYİ Partililerin kendini kandırdığını söyleyen Bülbül, gerçeği anlattı.

Akşener'in önüne soğan döken vatandaş: İYİ Partililer beni kandırdı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in geçen haftaki Adana ziyareti sırasında, çiftçi olduğu izlenimini veren bir kişi, bir çuval soğanı, para etmediği gerekçesiyle Akşener'in önüne döktü. Ancak, "İsyankâr" çiftçinin soğan üreticisi değil emekli Mehmet Bülbül olduğu ortaya çıktı. Ceyhan'da yaşayan 2 çocuk babası Bülbül, şöyle konuştu:

"DSİ'den emekliyim. Torunlarımla birlikte eve dönmüştüm. Meral Akşener geliyor, çiftçilerin eylemi var dediler, ben de gittim. 3 torba soğan vardı. İYİ Partililer, beni dolduruşa getirip, 'Meral Akşener geldiğinde soğanları dök' dediler.

Nasıl döktüğümü de hatırlamıyorum. Soğanlar da benim değildi. Herkes gidince ben de çöpe gitmesin diye soğanları toplayıp sahibine verdim. Keşke oraya gitmez olaydım. Hatasız kul olur mu? Yaptığımdan çok pişmanım. İYİ Partililer, beni siyasete malzeme yaptılar.

Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Devlet Bahçeli'den, bakanlardan ve milletvekillerinden özür diliyorum. Biz MHP'liyiz.

Başka insanlar da bunların provokasyonuna gelmesinler. Oğlumu yeni evlendirdim. Bu nedenle kredi çekmiştim. İki katlı evimiz, bir traktörümüz, bir otomobilimiz ve bir kamyonetimiz var. Köyümüzde de zeytin ağaçlarımız var. Maddi durumumuz kötü değil."