06:56:2602 Aralık, 2021
İstanbul 11 Açık
22 Kasım 2021 02:24

Akşener'den partililere talimat: Kafanızı çevirin

Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfür etmesi İYİ Parti'ye pahalıya patladı.

Akşener'den partililere talimat: Kafanızı çevirin

Türkkan'ın skandal çıkışı ve partisinin konuyu disiplin sürecine taşımaması büyük tepkilere neden oldu. Yaşanan skandalların ardından Akşener, partililere talimat verdi. Akşener, "Arkadaşlarıma sıkı şekilde ricada bulunduk. Ne söylerlerse söylesinler 'Kafanızı çevirin' dedim." açıklamasında bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı yayında Bingöl'de esnaf ziyaretinde bulunduğu sırada şehit yakını olduğunu ifade eden Tahir Gümren isimli vatandaşa küfür eden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan hakkında konuştu.

Ettiği küfrü önce inkar eden ancak daha sonra yayınladığı video ile kabul ederek herkesten özür dileyen Lütfü Türkkan, Meral Akşener'in talimatıyla İYİ Parti Grup Başkanvekili görevinden istifa etmişti. Türkkan'ın küfrü sosyal medya kullanıcılarının ve çok sayıda siyasi ismin de tepkisini çekmişti.

"YÜKSEK SESLE BAĞIRARAK KONUŞUYOR BU TİP ARKADAŞLAR"

"Son karşılaştığınız vakaların aslında provokatif olduğunu mu söylüyorsunuz?" sorusuna Akşener, "Tabii çoğu öyle. Derdi olan insan gelir, söyler. Oysa yüksek sesle bağırarak konuşuyor bu tip arkadaşlar. En azından 'buyur kardeş' denildiğine inanıyorum." dedi.

PARTİLİLERE SIKI TALİMAT: KAFANIZI ÇEVİRİN

Akşener sözlerine şöyle devam etti: "Arkadaşlarıma sıkı şekilde ricada bulunduk. Ne söylerlerse söylesinler 'Kafanızı çevirin' dedim."