13:44:2928 Kasım, 2022
İstanbul 13 Parçalı bulutlu
25 Kasım 2021 02:37

14'üncü katta oturup gündemi belirleyen kim?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MYK'yı olağanüstü toplaması sonrası AK Parti'li M.Emin Akbaşoğlu sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

14'üncü katta oturup gündemi belirleyen kim?

Akbaşoğlu, eski CHP'li Öztürk Yılmaz'ın gündeme getirdiği '14'üncü kat' iddialarına atıfta bulunarak "Millî, gayrimillî söylemine binaen soruyorum: Olağanüstü MYK’ nın gündemi CHP’nin 14. katında mı belirlendi? CHP’nin sırça köşkünün 14. katında oturup gündemi belirleyen kim Sayın Kılıçdaroğlu?" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün öğle saatlerinde Merkez Yürütme Kurulu'nu olağanüstü topladı. AK Parti Grup Başkanvekili M.Emin Akbaşoğlu, CHP'nin olağanüstü toplanması sonrası dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

"CHP'NİN SIRÇA KÖŞKÜNÜN 14. KATI"

Akbaşoğlu, "CHP'nin sırça köşkünün 14. Katında oturup gündemi belirleyen kim?" sorusunu sordu ve Kılıçdaroğlu'nu etiketledi. Eski CHP'li Öztürk Yılmaz, dün bir televiyon kanalında CHP'nin 14'üncü katında gizli görüşmelerin yapıldığını, partinin 15 Temmuz'dan haberdar olduğunu düşündüğünü ifade etmişti.

AKBAŞOĞLU'NDAN CHP'YE 14. KAT SORUSU

AK Parti Grup Başkanvekili M.Emin Akbaşoğlu sosyal medya hesabından CHP'nin olağanüstü toplantısına göndermede bulundu. Akbaşoğlu, "Millî, gayrimillî söylemine binaen soruyorum: Olağanüstü MYK' nın gündemi CHP'nin 14. Katında mı belirlendi ? CHP'nin sırça köşkünün 14. Katında oturup gündemi belirleyen kim Sayın Kılıçdaroğlu?" ifadelerini kullandı.

ÖZTÜRK YILMAZ NE DEMİŞTİ?

CHP'de üst düzey görevlerde bulunduktan sonra zehir zemberek sözlerle istifa eden ve Yenili Partisi'ni kuran Öztürk Yılmaz bir canlı yayında hayli dikkat çeken ifadeler kullandı. Yılmaz, CHP'de 14'üncü kat diye bir yer olduğunu ve gizli görüşmelerin burada yürütüldüğünü, CHP yönetiminin de 15 Temmuz darbe girişiminden haberdar olduğunu ifade etti. Yılmaz, Kılıçdaroğlu'na darbe gecesi zorla kınama yayınlattığını da ifade etti.

Yılmaz canlı yayında şu ifadeleri kullanmıştı:

CHP'de 14'üncü kat var. Her şey orada dönüyor. Ben darbeyi (15 Temmuz'daki girişim) daha önceden bildiklerini düşünüyorum. Enver Altaylı'nın iddianamesinde bin 200 defa görüşme olduğu söyleniyor. Şu anda hala orada özel danışmanlık görevini yapıyor.