22:19:4816 Temmuz, 2024
Ä°stanbul 32 Parçalı bulutlu
25 Mayıs 2021 10:18

YPG'ye destek pozu veren ABD kime müttefik?

Amerikan Merkez Kuvvetleri Komutanı General McKenzie’nin Suriye ziyaretiyle, ABD’nin terör örgütü PKK’ya desteği bir kez daha gözler önüne serildi. ABD’li general YPG’nin sorumlularıyla görüştü, yolladıkları zırhlı Bradley araçlarıyla poz verdi.

YPG'ye destek pozu veren ABD kime müttefik?

ABD’de Joe Biden yönetimi terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu YPG’ye desteğini sürdürüyor.

21 Mayıs’ta ABD Merkez Kuvvetleri (CENTCOM) Komutanı General Frank McKenzie, Suriye’de en büyük bileşenini YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin denetimindeki bölgeyi ziyaret etti.

ABD’li General, Suriye’ye ziyaretinde hem zırhlı araçların önünde poz verdi hem de terör örgütü YPG’nin sorumlularıyla bir araya geldi.

ABD’nin terör örgütü PKK’ya destek ve örgütle iş birliğini gösteren bu tabloyu, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Abdullah Ağar ve Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan TRT Haber’de değerlendirdi.

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, ABD’li komutan McKenzie’nin servis edilen fotoğrafıyla, ABD’nin terör örgütü PKK ile iş birliğini ispat ettiğini vurguladı. Ağar, DEAŞ ve diğer tüm terör örgütleriyle en etkili mücadeleyi de Türkiye’nin verdiğine dikkati çekti.

Prof. Dr. Çağrı Erhan da servis edilen bu kare ile ABD’nin PKK ile müttefik olduğunu açıkça gösterdiğini işaret etti.

TRT Haber