12:15:4626 Mayıs, 2022
İstanbul 23 Hafif yağmur
13 Mayıs 2022 09:26

Terör örgütü PKK'nın tepe yöneticisine nokta operasyon

MİT, Kandil'in Suriye'deki tepe ismi olan PKK'lı terörist Ekrem Üstek'i SİHA’nın nokta atışıyla öldürdü.

Terör örgütü PKK'nın tepe yöneticisine nokta operasyon

Terör örgütü PKK'ya yönelik yurt içinde ve sınır ötesinde başlatılan operasyonlar hızla devam ederken, örgüte ağır bir darbe daha vuruldu.

Kandil'in Suriye'nin kuzeyindeki tepe isimlerinden biri olan terörist Ekrem Üstek, SİHA tarafından yapılan nokta atışıyla etkisiz hale getirildi. Bölgede Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA), Üstek'in bulunduğu evi nokta atışıyla vurdu.

KANDİL DE AÇIKLAMA YAPTI

Operasyonda, Türk Silahlı Kuvvetleri yerli mühimmatlar kullanılırken, Kandil de PKK'lı terörist Ekrem Üstek'in ölümüne ilişkin açıklamada bulundu.

CEZAEVİNDEN ÇIKTIKTAN SONRA YENİDEN ÖRGÜTE KATILDI

90'lı yıllarda terör faaliyetleri nedeniyle 10 yıl cezaevinde yatan Üstek'in, cezaevinden çıktıktan sonra örgüte yeniden katıldığı ve bölgede çok sayıda askerin şehit olduğu terör saldırılarında yer aldığı belirlendi.

10 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine taciz ateşi açan ve saldırı hazırlığında olan 10 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Şanlıurfa'da ise PKK/YPG terör örgütünün HAT isimli birlikte görevli M.M. isimli militanı yakalandı.