22:48:5026 Mayıs, 2022
İstanbul 24 Orta şiddetli yağmur
12 Ocak 2022 08:56

PR çalışmasında yaka mikrofonunu saklamayı unuttular!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ait paylaşılan bir videoda, sevgi gösterisinde bulunan yaşlı kadının yakasında görülen mikrofon dalga konusu oldu.

PR çalışmasında yaka mikrofonunu saklamayı unuttular!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için yapılan PR çalışmasında yaka mikrofonunu saklamayı unuttular. Sosyal medyada espriler havada uçuştu. İBB Sözcüsü Murat Ongun tarafından sosyal medyada paylaşışan bir videoda yaşlı kadın İmamoğlu'na övgüler yağdırıyordu. Yaşlı kadının yakasından sarkan mikrofon sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmadı. AK Parti milletvekili Salih Cora, videoyu paylaşıp "Dürüst ve çalışkan başgan' algınız elinizden patladı. Biraz daha dikkatli çalışın" ifadelerini kullandı.

AK PARTİLİ VEKİL İFŞA ETTİ: BİRAZ DAHA DİKKATLİ ÇALIŞIN

İmamoğlu ile sokakta konuşan ve "Seni seviyoruz" diyen kadının üzerinde yaka mikrofonu taşıdığı ise sosyal medyada dikkatlerden kaçmadı. Ongun'un "Annemizin dediği gibi çalışıyoruz." ifadeleriyle paylaştığı video kısa sürede gündem oldu. AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora Ongun'un paylaştığı videoyu alıntılayarak "Murat bey! Kadına yaka mikrofonu takıp organize ettiğiniz 'dürüst ve çalışkan başgan' algınız elinizden patladı. Biraz daha dikkatli çalışın" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Söz konusu olay sosyal medya kullanıcılarının da ilgisini çekti. Videoyla ilgili kısa sürede çok sayıda yorum yapıldı. O yorumlardan bazıları şu şekilde:

- Anneannelerinize, ninelerinize ve dedelerinize sahip çıkın. Allah muhafaza bir yerlerden belediye başkanı çıkıp yakasına mikrofon takmak suretiyle kendisini övdürtebilir.

- Ama hakkını verelim teyzeye, ezberini yapmış .

- Ekrem Başkan yarın halk ekmekte her ekmek alana bir mikrofon hediye edecekmiş.

- Ama zaten teyze hep dışarı çıkarken mikrofon taşır hiç mikrofonsuz dışarı çıkmazdı şovla hiç alakası yok.