19:44:1918 Ocak, 2022
İstanbul 5 Rain and snow
10 Ocak 2022 10:50

Millet ittifakında büyük kavga

Ümraniye belediye meclisinde Ocak ayı 1. Oturumunda CHP ve İyi Parti Meclis üyeleri birbirlerine girdi.

Millet ittifakında büyük kavga

Ümraniye belediye meclisinde Ocak ayı 1. Oturumunda CHP ve İyi Parti Meclis üyeleri birbirlerine girdi.

Denetim komisyonu seçimlerinde İyi Partili Meclis üyeleri , "Böyle ittifak olmaz olsun. Bizlere hiçbir şey sorulmuyor. Hiçbir arkadaşımıza komisyonlarda görev verilmedi." diyerek  isyan etti

Denetim komisyonunda görev almak istediklerini ve  CHP Meclis üyelerinin  bunu hiç dikkate almadığını ifade eden İyi Partili meclis üyeleri,  bunun üzerine denetim komisyonu seçimlerinde İyi Parti olarak meclis üyeleri Tolga Can beyi aday gösterdiklerini ifade etti. 

İyi Partili Meclis üyeleri "Meclisin taktiri ile CHP'li meclis üyesi 10 oy alırken bizim meclis üyemiz 23 oy alarak denetim komisyonu üyesi olarak seçildi." söylemlerinde bulundu.

“Yazıklar olsun Bizim kümeste yaşayıp yan tarladan besleniyorlar”

Bütün bu yaşananlar üzerine CHP Meclis üyeleri, meclis çıkışı iyi parti Meclis üyelerine hakaretler yağdırdı. CHP Meclis üyesi Sacit Eyüpoğlu:   “Yazıklar olsun Bizim kümeste yaşayıp yan tarladan besleniyorlar” dedi. İyi parti Meclis üyesi Yakup Fındık ise "Bizim bir şerefimiz var , Kendilerini defalarca uyardık dinlemediler. Bizler kimsenin kuklası değiliz. İyi parti bu milletin partisi bizlerde milletin meclis üyesiyiz" dedi.