22:39:2709 Aralık, 2022
İstanbul 14 Hafif yağmur
23 Kasım 2022 04:42

"Hakkımı helal etmiyorum"

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti saflarına katılan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Özcan'a tepki göstererek "Hakkımı helal etmiyorum" diyerek masayı yumrukladı.

"Hakkımı helal etmiyorum"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleşen AK Parti Grup Toplantısı'nda İYİ Parti’den istifa edip AK Parti saflarına katılan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Özcan'ın ve eski CHP'li Mustafa Ertekin'in rozetini bizzat taktı.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇAĞRISINA İCABET ETMEMEK OLMAZDI"

Özcan, kürsüde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Tüm dünya ve dolayısıyla ülkemiz zorlu bir dönemden geçmektedir. Bu zorlu dönem içerisinde sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı milli birlik ve beraberlik çağrısına icabet etmemek olmazdı. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Millete ve memlekete hizmet için her zaman emrinizdeyim sayın Cumhurbaşkanımız."

Özcan'ın AK Parti'ye katılmasının ardından belediye meclisinde açıklamalarda bulunan CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, duruma tepki gösterdi.

CHP'DEN TEPKİ: HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

"Halkın oyu Cumhur İttifakı'na değil Millet İttifakı'naydı arkadaşlar. Halkın oyuyla değil. Ben o bölgede çalıştığım emeklerimi, hakkımı helal etmiyorum." diyen Çerçioğlu, daha sonra masayı yumrukladı.