01:54:4823 Ekim, 2021
İstanbul 18 Açık
27 Eylül 2021 12:26

Gürsel Tekin: Meral Hanım kapalı devre ifade etti

Gürsel Tekin: Meral Hanım kapalı devre ifade etti

CHP'li Gürsel Tekin, adaylık için Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş isimlerinin öne çıktığını söyledi. Akşener'in adaylık açıklamasını da değerlendiren Tekin, "Meral Hanım bu durumu kapalı devre ifade etti" diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Millet İttifakı'nda devam eden aday bilmecesine ilişkin açıklama yaptı. İttifak olarak seçime tek aday gireceklerini belirten Tekin, Millet İttifakı’nın önemli iki ana aktöründen bir tanesi aday olmadığını ifade ediyorsa doğal olarak da bu Millet İttifakı’nın ana lokomotifi olan CHP ağırlıklı olarak bir aday belirleme durumuna girecek demektir" dedi. 

ADAYLIK İÇİN ÖNE ÇIKAN 3 İSİM

Milliyet Gazetesi'nden Mehtap Gökdemir'e konuşan Tekin, adaylık için Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın öne çıktığını belirtti. 

"AKŞENER KAPALI DEVRE İFADE ETTİ"

Meral Akşener'in, "aday değilim" açıklamasını da değerlendiren Tekin, adaylık için öne çıkan 3 ismin olduğunu vurgulayarak, "Meral Hanım da bir kapalı devre onu ifade etti" dedi. 

Gürsel Tekin ayrıca, ittifakta henüz net bir tablonun olmadığını da kaydederek, sürpriz bir adayın çıkabileceğini söyledi.