08:12:3709 Ağustos, 2022
İstanbul 29 Açık
26 Haziran 2022 09:31

Cumhurbaşkanı ve çevredekilere hakaret edince dayak yemişlerdi: İki kardeş tutuklandı

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve çevrede bulunanlara yönelik sokak ortasında hakaret eden alkollü iki kardeş bugün tutuklandı.

Cumhurbaşkanı ve çevredekilere hakaret edince dayak yemişlerdi: İki kardeş tutuklandı

Olay, dün saat 15.00 sıralarında Kapaklı Pınar Bulvarı üzerinde meydana geldi.

İddiaya göre, bulvar üzerine alkollü oldukları ileri sürülen Batuhan Kaşcı ile kardeşi Doğukan Taşçı arasında motosikleti kimin kullanacağı konusunda tartışma çıktı. Kardeşlerden biri motosiklete binerken, diğeri ise motosikletten inip bir anda sokak ortasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çevredeki vatandaşlara hakaret etmeye başladı.

DHA

Daha sonra motosiklete binen iki kardeş hareket ederken, bir vatandaş ise duruma tepki gösterdi. Bunun üzerine tekrar motosikletten inen kardeşlerden biri, tepki gösterip kendisini uyaran vatandaşa saldırdı. Olaya dahil olan çevredekiler ise iki kardeşi tekme- tokat dövdü. Daha sonra araya giren bazı vatandaşlar, darbedilen kardeşleri bölgeden uzaklaştırdı.

DHA

TUTUKLANDILAR

İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri, Batuhan ile Doğukan Taşçı kardeşleri gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından bugün Çerkezköy'de adliyeye sevk edilen kardeşler 'Cumhurbaşkanı ve devlete hakaret' suçundan tutuklandı.