10:33:3029 Eylül, 2022
İstanbul 23 Parçalı az bulutlu
10 Ağustos 2022 02:33

Bakan Varank'tan hiç fabrika yapılmadı iddialarına fotoğraflı yanıt

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "AK Parti döneminde hiç fabrika açılmadı" eleştirilerine 3 şehirdeki organize sanayi bölgelerinin fotoğrafını paylaşarak cevap verdi.

Bakan Varank'tan hiç fabrika yapılmadı iddialarına fotoğraflı yanıt

Sanayi üretimi rekor üstüne rekor kırarken, açıklanan ihracat verileriyle birlikte Türkiye'nin üretim ekonomisi gün geçtikçe artıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 12 Ağustos Cuma günü Sanayi Üretimi verisi açıklanacak. Veri açıklanmadan önce yapılan anketlerde yüzde 6,9 artış öngörülüyor.

Üste üste gelen sanayi başarılarına rağmen muhalefet cephesi yapılan bu çalışmalardan memnun olmuyor.

Bazı muhalefet vekilleri, AK Parti iktidarı döneminde sanayiye hiç değer verilmediğini belirterek, şu an hizmette bulunan Organize Sanayi Bölgeleri'nin 20 yıllık AK Parti döneminden önce açıldıklarını öne sürüyor.

OSB FOTOĞRAFLARIYLA YANIT VERDİ

Bu iddialara en yetkili isim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan cevap geldi. Mustafa Varank, Antalya, Ankara ve Adana'daki organize sanayi bölgelerinin öncesi ve sonrasını paylaştı. 3 şehirde kurulan organize sanayi bölgelerinin, illerin çehresini nasıl değiştirdiğine en büyük örnek olan paylaşımlar kısa sürede binlerce beğeni aldı.

Varank, 3 şehirde kurulan organize sanayi bölgelerinin öncesi-sonrası fotoğraflarını şu sözlerle paylaştı:

"Hadi soralım.Birilerinin ısrarla iddia ettiği gibi AK Parti döneminde hiç fabrika açılmadıysa, Adana Hacı Sabancı OSB nasıl bu hale geldi?"