05:43:2617 Nisan, 2021
İstanbul 10 Hafif yağmur
06 Nisan 2021 02:57

Azerbaycan ve Türkiye muhabere birliklerinden ortak tatbikatı başladı

Azerbaycan ve Türk orduları muhabere birliklerinin ortak askeri tatbikatı başladı. Tatbikatta muhabere askerleri birleşik bir iletişim sistemi düzenleme görevlerini icra ettikleri ve muharebe eğitiminin yapılacağı bölgelere konuşlandırıldı.

Azerbaycan ve Türkiye muhabere birliklerinden ortak tatbikatı başladı

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan ve Türk ordularının muhabere birliklerinin ortak askeri tatbikatının başladığı duyuruldu.

Açıklamada, "Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Silahlı Kuvvetler Başkomutanı İlham Aliyev’in onayladığı plana göre bugün 6 Nisan tarihinde, Azerbaycanlı ve Türk askerlerin katılımıyla muhabere birliklerinin ortak taktik tatbikatı başladı" ifadelerine yer verildi.

Tatbikatta muhabere askerlerinin birleşik bir iletişim sistemi düzenleme görevlerini icra ettiği ve muharebe eğitiminin yapılacağı bölgelere konuşlandırıldığı belirtildi.

Tatbikatta, muharebe birliklerinin modern iletişim araçları ve otomatik kontrol sistemleri kullandığı, birliklerin etkileşimini organize etme, saha komuta mevzilerini konuşlandırma ve diğer görevleri yerine getirdiği aktarıldı. Tatbikat 8 Nisan’a kadar devam edecek.