02:45:1823 Ekim, 2021
İstanbul 18 Açık
13 Ekim 2021 06:48

AK Parti İBB Meclis üyesi Erdem Kertişçi’den, TÜGVA'ya hukuksuzca baskın yapan CHP'li İBB'ye çok sert tepki

AK Parti İBB Meclis üyesi Erdem Kertişçi’den, TÜGVA'ya hukuksuzca baskın yapan CHP'li İBB'ye çok sert tepki

AK Parti Kağıthane Meclis üyesi Erdem Kertişçi, İBB Meclisi Ekim ayı toplantısında konuştu. 


CHP'li İBB tarafından TÜGVA'ya yapılan hukuksuz baskını sert sözlerle eleştiren Kertişçi, İBB'nin mahkemeye başvurmak yerine, bir tahliye kararı olmaksızın Adalar Kaymakamlığından tahliye talep ettiğini, TÜGVA binasına yaptıkları baskında ise ellerinde herhangi bir tahliye kararı olmadığını açıkladı.


Kertişçi'nin İBB Meclisi'ndeki konuşması şu şekilde:


"Bugün, Türkiye’nin en büyük 2. Meclisinde, maalesef bir gerçeği hatırlatmak üzere söz almış bulunmaktayım. Bu gerçek Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir hukuk devleti olduğu gerçeğidir. CHP’li İBB yönetiminin hukuka rağmen attığı adımlar artık fazlalaşmış ve CHP’li Büyükşehir Belediyesi  zabıtalarının ve CHP’li Yöneticilerin hukuksuzca Türkiye Gençlik Vakfı Adalar Gençlik Merkezini işgal etme girişimine tanık olduk.


Partilerinin içerisindeki taciz ve tecavüzlere sessiz kalan, terör örgütlerinin arka bahçeleriyle ittifak kuran, meşru iktidarı seçimle olmazsa başka yollarla indirmeyi planlayan, yurt dışından mandacılık dilenen, kendisi gibi düşünmeyenlerin “kökünü kazıyacağını” ifade eden ilçe başkanlarına sahip bu siyasi hareket şimdi de Adalar’da yaşayan vatandaşlarımızın huzurunu bozmayı amaçlamaktadır.


Adalar Belediyesinde 6 milyon TL kayıpken, Adalar’da 978 tane at kayıpken, Adalar belediyesinin kiraladığı araçlar kayıpken, Adalar çöp içerisinde pislikten geçilmiyorken bu olayların yaşanmasına aslında şaşırmadık"