04:51:1617 Nisan, 2021
İstanbul 12 Hafif yağmur
06 Nisan 2021 12:31

Terör örgütü PKK'dan Paris Başkonsolosluğu'na saldırı

Terör örgütü PKK'nın Avrupa'daki Türklere ve Türk elçiliklerine saldırıları devam ediyor. Fransa'da yalnızca bir haftada Türklere karşı iki saldırı girişimi bulunurken bu seferde Türkiye Paris Büyükelçiliği'ne havai fişekli saldırı gerçekleştirildi.

Terör örgütü PKK'dan Paris Başkonsolosluğu'na saldırı

Avrupa'da İslamfobi ve Türkiye karşıtlığı giderek artarken yaşam gitgide zorlaşıyor. Fransa'da terör örgütü PKK'nın Türklere karşı saldırı girişimleri her geçen gün artarken devlet yetkililerinin bu konunda sessiz kalması büyük tepki topladı. Fransa'da sadece son 72 saatte Türklere karşı 2 saldırı girişiminde bulunuldu. Fransız yetkililerin terör örgütü PKK'nın saldırı girişimlerine yönelik bir açıklama yapmazken terör örgütü PKK üyeleri akşam saatlerinde Türkiye Paris  Başkonsolosluğu'nun önünde havai fişekli saldırı gerçekleştirdi. Örgüt üyelerince gerçekleştirilen saldırıda konsolosluk binası hedef alındı.

Pazar günü öğlen saatlerinde Fransa/Lyon’da Fransız Polisi eşliğinde yürüyüş gerçekleştiren terör örgütü PKK mensupları çiğköftem adındaki Türk restoranına saldırdılar. Saldırıda işletme zarar görürken polisin müdahale etmemesi dikkat çekti.