21:42:2624 Eylül, 2021
İstanbul 17 Az bulutlu
08 Eylül 2021 12:48

Türk düşmanı Rum Yönetimi'nde küstah talimat! ''O sayfayı yırtıp atın''

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde Eğitim Bakanlığı, ortaöğretim öğrencilerinin ders kitabı olarak kullanacağı bir çalışma kitabının dağıtılmadan önce Atatürk'ün olduğu sayfanın yırtılmasını istedi.

Türk düşmanı Rum Yönetimi'nde küstah talimat! ''O sayfayı yırtıp atın''

Bakanlık, ortaöğretim öğrencilerinin ders kitabı olarak kullanacağı bir çalışma kitabının dağıtılmadan önce Atatürk'ün olduğu sayfanın yırtılmasını istedi. Rum Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (OELMEK) Başkanı Kostas Hacisavvas, Rum Eğitim Bakanı'ndan izahat istedi.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde Eğitim Bakanlığı, orta eğitim öğretmenlerine, "Oxford Discover Futures 3 Workbook" isimli kitabın öğrencilere dağıtmadan önce Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bölümün yer aldığı 36'ncı sayfasını yırtma talimatı verdi.

Sigmalive'de yer alan habere göre, öğretmenlere "acil" vurgusuyla elektronik ortamda gönderilen genelgede, yırtılması talimatı verilen sayfada, "Türkiye'nin en büyük kahramanı" başlığı altında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sanat dünyasının kahramanları olarak da Frida Kahlo ile Diego Rivera işleniyor.

Öğretmenler, sosyal medya grupları üzerinden yırtılması talimatı verilen sayfanın Atatürk ile ilgili olduğu bilgisini paylaşırken, Rum Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (OELMEK) Başkanı Kostas Hacisavvas, Rum Eğitim Bakanı'ndan izahat istedi.

Hacisavvas, "Önümüzdeki günlerde Eğitim Bakanlığında yapacağımız görüşmede, ilgili kararı gündeme getiren sebepler hakkında izahat isteyeceğiz. Görüşmemiz, eğitimle ilgili başka ciddi konuları ele almak maksadıyla gerçekleşecek. Meslektaşlarıma, genelgeyle ilgili soruları ileteceğime dair söz verdim." ifadesini kullandı.