11:39:2928 Haziran, 2022
İstanbul 25 Hafif yağmur
21 Haziran 2022 09:54

Fransa'da skandal görüntü

Avrupa, terör örgütü PKK'nın Türkiye karşıtı provokatif adımlarına göz yummaya devam ediyor. İsveç'te PKK/YPG yandaşları nın Türkiye karşıtı eylem yapması sonrası şimdi de Fransa'da bir skandal yaşandı.

Fransa'da skandal görüntü

Terör örgütü PKK/YPG'nin merkezi haline gelen Avrupa, teröristlere ve terör destekçilerine kucak açmaya devam ediyor.

İsveç ve Finlandiya'nın terörizm faaliyetlerine olan desteğinden kaynaklı NATO yolunda Türkiye'den veto yemesinin ardından sözde NATO NATO müttefiki Fransa'dan da skandal görüntüler geldi.

AVRUPA KONSEYİ ÖNÜNDE PKK PAÇAVRALARIYLA KARA PROPAGANDA

Strasbourg'da bulunan Avrupa Konseyi binasının önünde terör örgütü PKK üyeleri ve destekçileri, stand açıp Türkiye aleyhinde kara propaganda faaliyetinde bulundu.

O sırada bölgede bulunan Türk vatandaşları terör destekçilerine sert tepki gösterdi. Gözü dönmüş terörsevicileri ise kadınların üzerine yürüyüp saldırı girişiminde bulundu.

"BİZ ÜLKÜCÜ İŞARETİ YAPTIĞIMIZ İÇİN YOLU KESİP SALDIRDILAR"

Ülkücü işareti yaptıkları için yollarının kesildiğini anlatan Eslem Kaya isimli bir vatandaş, "Bugün Strasbourg'da Avrupa Konsey önünde PKK'lıların standı var. PKK burada terör örgütü olarak tanımlanmıyor. STK'lardan bile daha güçlüler. Biz ülkücü işareti yaptığımız için yolu kesip hakaret ve saldırıda bulundular. Onlar Fransa'da PKK savunabilir,sen ülkücü işareti yapamazsın" ifadelerini kullandı.