23:46:3716 Temmuz, 2024
Ä°stanbul 32 Parçalı bulutlu
21 Mayıs 2024 04:06

ABD'den katliamcı Netanyahu'yu üzen anket

ABD'de yapılan bir kamuoyu yoklaması, her 10 ABD'li seçmenin 7'sinin Gazze'de kalıcı ateşkes çağrısını desteklediğini ortaya koydu.

ABD'den katliamcı Netanyahu'yu üzen anket

İsrail'in katliamları altındaki Gazze'de kalıcı ateşkese destek ABD'de gün geçtikçe artıyor. ABD'de yapılan bir ankete göre, seçmenlerin büyük çoğunluğu Gazze'de kalıcı ateşkesin ilan edilmesi gerektiğini ifade etti.

Ankete katılanların büyük çoğunluğu, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına tepki gösterirken, ABD'nin daha fazla insani yardım göndermesi gerektiğini belirtti. Yapılan ankette ortaya çıkan sonuçlara göre, her 10 seçmenden 7'si ABD'nin Gazze'de kalıcı ateşkes çağrısını desteklediğini vurguladı.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana sürdürdüğü saldırılara destek gün geçtikçe azalırken, ABD'li seçmenlerin "İsrail Gazze'de soykırım yapıyor" düşüncesi de her geçen gün daha çok destek buluyor.

ABD'NİN İSRAİL'E SİLAH YARDIMINA TEPKİLER BÜYÜYOR!

Ankette ABD'li seçmenlere yöneltilen "ABD'nin İsrail'e silah yardımında bulunmasını destekliyor musunuz?" sorusuna gelen cevaplar ise, İsrail'in her geçen gün destek kaybettiğinin bir göstergesi oldu. Seçmenlerin büyük çoğunluğu, İsrail'e gönderilen silahları ve milyarlarca dolar bütçeyi onaylamadığını belirtti. Bununla birlikte seçmenlerin 3'te birinden fazlası, İsrail'e yapılan yardımların azaltılması gerektiği görüşünde.