14:07:5227 Eylül, 2021
İstanbul 23 Açık
22 Mayıs 2021 03:18

WhatsApp, Rekabet Kurumu'nun 'Sözleşme Türkiye'de Uygulanmayacak' Açıklamasını Yalanladı

Habertürk, WhatsApp ile iletişime geçtiğini ve Rekabet Kurumu'nun geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamayla ilgili bilgi edindiğini duyurdu.

WhatsApp, Rekabet Kurumu'nun 'Sözleşme Türkiye'de Uygulanmayacak' Açıklamasını Yalanladı

WhatsApp, 15 Mayıs için son gün dediği yeni kullanım koşullarını Türkiye'de uygulamaya sokmayacaktı. Ancak bu açıklama, pek de doğru değilmiş gibi görünüyor. Zira WhatsApp'tan gelen yeni bir açıklama, böyle bir karar alınmadığını gözler önüne seriyor.

Habertürk, Rekabet Kurumu'nun konuyla ilgili açıklamalarının servis edilmesinden sonra WhatsApp ile iletişime geçtiklerini ve konuyla ilgili bilgi aldıklarını yazdığı bir haber yayımladı. Yayımlanan habere göre WhatsApp, çok tartışılan kuralların Türkiye'de uygulanmayacağına dair bir karar almadığını bildirmiş durumda.

"Kesin bir kararımız yok"

WhatsApp'ın Habertürk'e yaptığı açıklama şu şekilde;

Güncellemenin Türkiye’yi kapsamayacağına dair kesin bir kararımız henüz bulunmuyor. Atılacak adımlar için ilgili makamlarla görüşmeye devam ediyoruz ve herkes için güvenlik ve gizlilik esaslı iletişim sağlamak konusundaki kararlığımızı koruyoruz.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamalar, Rekabet Kurumu'nun yaptığı açıklamalar ile zıt yönlü olsa da şu an için kesinleşmiş bir karar olmadığına vurgu yapılması, WhatsApp'ın Türkiye'yle ilgili kararının değişebileceğini gözler önüne seriyor. Bu meselenin nasıl sonuçlanacağını ancak zaman gösterecek.