12:09:2409 Aralık, 2023
Ä°stanbul 6 Orta şiddetli yağmur
25 Kasım 2022 07:19

Twitter'da 'mavi', 'altın' ve 'gri' onay rozeti dönemi

Twitter, bir süredir dondurduğu aylık 8 dolar karşılığı mavi onay rozeti satışını yeniden başlatacak. Bunun yanı sıra şirket, onaylı "altın" ve "gri onay" işaretlerini de kullanıcıların hizmetine sunacak.

Twitter'da 'mavi', 'altın' ve 'gri' onay rozeti dönemi

Şirketin sahibi Musk, bir tweet iletisinde "Şirketler için altın onay, hükümetler için gri onay, bireyler için de (ünlü olsun veya olmasın) mavi onay. Üzücü ama gerekli." ifadesini kullanmıştı.

Ayrıca Musk, onaylanan tüm hesapların, etkinleştirilmeden önce manuel olarak doğrulanacağını belirtmişti.

Bir başka tweet'inde Musk, "Bireyler, bir kuruluşa mensup olduklarını göstermek için, o kuruluş tarafından teyit edildikleri takdirde ikincil bir küçük logoya sahip olabilirler." sözleriyle şirketin yeni onay politikasına açıklık getirmişti.

Şirket bir süre önce duyurduğu 8 dolarlık mavi onay rozet hizmetini sahte hesapların çoğalması nedeniyle durdurmuş ancak mavi onay abonelik hizmetinin 29 Kasım'da yeniden başlatılacağını bildirmişti.

TWİTTER, ASKIYA ALINAN HESAPLARI GELECEK HAFTADAN İTİBAREN AÇACAK

Elon Musk, askıya alınan hesaplardan yasaları çiğnememiş veya çok fazla istenmeyen mesaj paylaşmamış olanların, gelecek haftadan itibaren açılacağını da duyurdu.

Musk, Twitter'dan yaptığı açıklamada, daha önce kapatılan hesapların durumuna açıklık getirdi.

Musk, kapatılan Twitter hesaplarının gelecek haftadan itibaren açılacağını vurgulayarak "Halk konuştu. Halkın sesi, Tanrı'nın sesi. Af gelecek hafta başlıyor." mesajını paylaştı.

Çarşamba günü bir anket başlatan Musk, “Twitter, yasaları çiğnememiş veya çok fazla istenmeyen mesaj paylaşmamış olmaları koşuluyla, askıya alınan hesaplara genel bir af teklif etmeli mi?” diye sormuştu.

Ankete katılan toplam 3,1 milyon kişinin yüzde 72,4'ü evet cevabı verirken yüzde 27,6'sı ise hayır oyu kullanmıştı.

Musk'ın devralmasının ardından Twitter, aralarında Eski ABD Başkanı Donald Trump, kongre üyesi Marjorie Taylor Greene ve rapçi Kanye West'in bulunduğu daha önce kapatılan bazı Twitter hesapları kullanıma açmıştı.

Twitter, 6 Ocak 2021'deki Kongre baskınının ardından 9 Ocak 2021'de eski ABD Başkanı Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıklamıştı.