Thursday, 14 November 2019
.
.
chevron_left chevron_right
Türkiye

taraf'ın müdürü CHP liderinin danışmanı

FETÖ kumpaslarının en hızlı olduğu yıllarda Taraf Gazetesi Yazıişleri Müdürlüğü yapan Eray Özer’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na danışmanlık yaptığı, CHP liderinin metin yazımlarına destek verdiği öğrenildi.

6348 Toplam Gösterim
taraf'ın müdürü CHP liderinin danışmanı

20’den fazla kişiden parti politikasına destek alarak konuşma metinlerini hazırlayan Kılıçdaroğlu’nun, parti dışından da çok sayıda kişiye danışmanlık görevi yaptırdığı biliniyor.

ERAY ÖZER KİM?

Peki, Kılıçdaroğlu’na danışmanlık yapan ve metinlerini oluşturmasında büyük katkı sağlayan Eray Özer kim?

Gazeteciliğin ilk yıllarında Zaman gazetesinde çalışmış olan Özer aslında spor yazarı. Zaman gazetesinin ardından Radikal gazetesinde spor yazarlığı yapan Özer, kuruluşunun ardından Taraf Gazetesine transfer oldu. Spor yazarı olmasına rağmen bir anda Yazıişleri Müdürlüğü görevini alan Eray Özer, FETÖ kumpas davalarının neredeyse tamamını yürüten Taraf gazetesinin kumpas manşetlerini attığı sırada aynı görevi yürütmüştü. Özer, Temmuz 2012 yılında da Taraf gazetesinden ayrıldı. Özer’in yerine hâlihazırda Karar gazetesinde yazarlık yapan ve eski Genç Siviller Başkanı Yıldıray Oğur getirildi. Doğuş Medya dergilerinde çalışmaya devam eden Özer, Birgün ve Diken’de yazılar yazmaya devam ediyor.

Özer’in, FETÖ’nün kumpasları arasında olduğu ortaya çıkan Zirve Yayınevi cinayeti davasına ilişkin de dahli vardı. Özer o dönemde, dönemin savcısına kendisine bir ihbar geldiğini söyleyerek, savcıya bilgi alma tutanağı kapsamında ihbarı aktarmıştı. Özer, ihbarın kendisine cezaevinde kalan iki askerden geldiğini ileri sürmüştü. İhbarda, Veli Küçük’ün iki askeri sözde misyonerlik faaliyeti yapmak için Mersin’e gönderdiği yalanı ortaya atılmıştı. Küçük’ün avukatı Zeynep Küçük de ifadesi alınan Özer’e, ihbarın nerede olduğunu sormuş, ancak Özer bu soruya yanıt verememişti. Özer hiçbir delil sunamamış olmasına rağmen, o dönemin FETÖ’cü savcısı bu ihbarı dikkate almıştı.

FETÖ tetikçisi Taraf gazetesinin 1. Sayfanın sorumlusu spor yazarı Eray Özer, yapılan bir iftira haberden dolayı dönemin İşçi Partisi tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

Aydınlık

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE