Thursday, 20 February 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Türkiye

Savunma Sanayii Başkanı İsmai̇l Demi̇r’den gündeme ilişkin önemli açıklamalar

Savunma Sanayii Başkanı İsmai̇l Demi̇r Bloomberg Haber Ajansına önemli açıklamalarda bulundu

1404 Toplam Gösterim
Savunma Sanayii Başkanı İsmai̇l Demi̇r’den gündeme ilişkin önemli açıklamalar

Savunma Sanayii Başkanı İsmai̇l Demi̇r'in açıklamaları:

 

Türkiye, kendi savunma sistemini nasıl geliştireceği ve bu sistemlerin ortak üretimi konusunda Rusya ile yeni bir anlaşma yapmaya çok yakın.

SSB Başkanı İsmail Demir: "Son detaylar konusunda anlaştıktan sonra Rusya ile teknoloji paylaşımı ve ortak üretim konusunda bir anlaşma yapacağız" dedi.

İkinci bir S-400 alımı konusundaki anlaşmanın çok yakında tamamlanacağını söyleyen Demir: "Anlaşmayı imzalamaya çok yakınız" sözlerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde ise Pentagon sözcüsü Türkiye'yi S-400 konusunda bir kez daha uyarmıştı. Türkiye'nin F-35'leri alabilmesinin yolunun S-400'lerden vazgeçmek olduğunu söylemişti.

Demir'in açıklamalarından bazı satır başları:

Türkiye, ABD ile Patriot hava savunma sistemlerini alma konusunda müzakereye hazır ancak ABD, Türkiye'nin S-400'lerden vazgeçme isteğinden uzaklaşmalı

Demir, söz konusu ABD yaptırımlardan dolayı F-16 gibi Amerikan savaş teknolojilerinin yedek parçaların Türkiye tarafından alınamama ihtimaline dair endişelerinin olmadığını söyledi.
"Burada kurallara ve anlaşmalara göre oynanan bir oyun var. Eğer bir taraf kuralları çiğnerse, diğer taraf oyuna devam etmek zorunda kalmaz"

"S-400'lerin Nisan ayında çalıştırılmasına dair çalışmalar devam ediyor"

"Rusya bize belli sayıda SU-35 Savaş uçaklarınını belli bir miktar karşılığında satmayı teklif etti"

"Türkiye'nin milli uçak projesi olan TF-X için Rolls Royce motorunu kullanma konusunda orta bir yol bulunabilir. Bunu çözmek için masaya oturmalıyız"

"Türkiye helikopterler için iniş gemisi projesini bu sene sonunda bitirmeyi planlıyor" Böylece Drone'lar denizde de kenetleyici sistem sayesinde kullanılabilinecek"

Türkiye, Altay tankının motoru için Almanya'dan haber bekliyor ancak alternatiflere de bakılıyor.

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE