Sunday, 05 July 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Savunma

ÖMTTZA’ya Yerli ve Milli Motor

TÜMOSAN ile FNSS Savunma Sistemleri arasında 6x6 ve 8x8 araçlara yönelik "Yerli Motor Tedariki Alt Yüklenici Sözleşmesi" imzalandı.

2190 Toplam Gösterim
ÖMTTZA’ya Yerli ve Milli Motor

TÜMOSAN'ın resmi sitesinden, FNSS ile imzalanan anlaşmaya ilişkin bir açıklama yayınlandı;

"ÖMTTZA’ya Yerli ve Milli Motor

04 Nisan 2019 tarihinde T.C. Cumhurbaşkanlığı - Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. (FNSS) arasında imzalanan Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar Projesi sözleşmesi kapsamında, FNSS’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edeceği 100 adet Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araca entegre edilmek üzere, tedarik edilecek Motorlar için  TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. (TÜMOSAN) ile FNSS  Savunma Sistemleri A.Ş. arasında 25 Aralık 2019 tarihinde Yerli Motor Tedariki Alt Yüklenici Sözleşmesi imzalanmıştır. İşbu sözleşme 100 adet motor tedariki ve entegre lojistik destek hizmetlerini içermekte olup sözleşme garanti süresi dahil 72 aydır.

İlk defa yerli ve milli bir motorun askeri araçlara entegrasyonunun planlandığı sözleşmede; FNSS’nin Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ve Jandarma Genel Komutanlığı'na sağlayacağı 8x8 ve 6x6 araçlarda TÜMOSAN mühendisleri tarafından tamamen yurt içi imkanlarla geliştirilmiş olan dizel motorlar kullanılacaktır.

Sözleşmede, TÜMOSAN’ın hazırda geliştirmiş olduğu motorların, proje gereksinimlerine uygun şekilde, Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlara entegrasyonu ve kalifikasyonunu içeren bir proje modeli kurgulanmış olup, motorların tamamının uyarlaması, üretimi, entegrasyonu ve kalifikasyonu yurt içinde yapılacaktır. TÜMOSAN proje kapsamında azami ölçüde teknolojisini, mühendisliğini, yeteneklerini, güçlü üretim altyapısını, ayrıca yurt içinde mevcut ve ulaşılabilir imkanları kullanacaktır.

TÜMOSAN olarak ülkemiz adına önemli bir sorumluluğu almış olmanın bilinci içerisinde tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz."

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir'de, sosyal medya hesabından bu önemli adıma ilişkin paylaşımda bulundu.

FNSS imzaladığımız sözleşme kapsamında yürütülen Silah Taşıyıcı Araçlar Projesinde üretilen ilk araçlarımızı KKK'ya teslim ettik.

ÖMTTZA Projemizde ise FNSS’in ASELSAN ile görev donanımları, TÜMOSAN ile motor tedariğine dair alt yüklenici sözleşmeleri imzalarına şahitlik ettik. pic.twitter.com/XZ6VMSvANo

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE