Sunday, 19 January 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Dünya

İsrail’in Gazze saldırısında şehit olan 9 kişilik aileden geriye 35 günlük bebek kaldı

İslami Cihad komutanını hedef alan bombardımanda yıkılan evin enkazından çıkarılan bebeğin, ölen ağabeyi tarafından sarılmış halde bulunduğu belirtildi

1032 Toplam Gösterim
İsrail’in Gazze saldırısında şehit olan 9 kişilik aileden geriye 35 günlük bebek kaldı

İsrail ordusunun Gazze’ye düzenlediği son saldırılarda İslami Cihad hareketinin önde gelen komutanlarından Resmi Ebu Melhus Sevarika’nın ailesiyle birlikte hayatını kaybettiği bombardımandan geriye yeni doğmuş bir bebeğin kaldığı ortaya çıktı.

Roya News aldı sitenin verdiği habere göre, enkaz altından henüz 35 günlük bir bebeğin sağ çıkarıldığı belirtildi.

Gazze cenazeler AP.PNG

Filistinlilerin Twitter’dan yaptığı paylaşımlara yer veren sitede, İsrail bombalarının düştüğü bölgede açılan devasa çukurlar ve yaşamını yitiren çocukların görüntüleri kullanıldı.

Minik bebeğin fotoğrafını paylaşan bir kişi, “Mere Sevarika henüz 35 günlük. Enkaz altında, ölmüş ağabeyi tarafından kucaklanmış haldeydi. Anne babası dahil tüm ailesini kaybetti. İsrail’i destekleyen vefasız dünya yüzünden artık bir ailesi yok. Utanın, utanın” diye yazdı.

Gazze AP.PNG

Bir başka kullanıcı da “Bu küçük bebek, ailesinin 8 ferdi evlerinde uykudayken İsrail saldırısında öldüğünde hayatta kaldı” ifadeleri kullandı.

Gazze Şeridi’ne yönelik iki gün boyunca devam eden ve onlarca kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıların durması için perşembe sabahı itibarıyla Birleşmiş Milletler (BM) ve Mısır’ın arabuluculuğuyla ateşkes kararı alınmıştı.

Ancak AFP’nin haberine göre İsrail ordusunun cuma günü erken saatlerde İslami Cihad hedeflerine yeni saldırılar düzenlediği kaydedildi.

İsrail ordusunun yaptığı açıklamada Gazze’den İsrail’e 5 roket atıldığı belirtilirken, “İsrail ordusu, sivillere zarar vermeye yönelik her türlü girişime karşı gerektiği şekilde eyleme geçmeye devam etmeye hazırdır” mesajı verildi.

Son saldırılar nedeniyle Gazze’de yaralanan iki kişinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

İndependent Türkçe

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE