Friday, 29 May 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

İETT şoförü: İBB TV'ye gerçekleri anlattım, konuşmamı kestiler

İBB’nin Fazilet durağı yalanı hakkında her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkıyor. İETT şoförü Ertuğrul Arslan, İBB Sözcüsü Murat Ongun'un "Organize kötülük için bir duraktan 47 yolcu bindi" iddiasına ilişkin, Fazilet Durağı'ndan o gün ve saatte hiç yolcu almadığını belirtti. Arslan ayrıca, tüm gerçekleri İBB TV'ye anlattığını fakat konuşmasının kesilip biçilerek gerçeklerin yayınlanmadığını belirtti.

1080 Toplam Gösterim
İETT şoförü: İBB TV'ye gerçekleri anlattım, konuşmamı kestiler

İBB'nin Fazilet durağı yalanında gerçekler teker teker ortaya çıkıyor. İBB Sözcüsü Murat Ongun, 29 Mart tarihinde sosyal medya hesabından dolu otobüs görüntüleri paylaşarak, otobüstekilerin yolcu olmadığını ve İBB'yi zor durumda bırakmak için tasarlanan bir senaryo olduğunu söylemişti. Ongun, ayrıca bir otobüsün Fazilet durağından 47 yolcu birden aldığını iddia etmişti.

O ŞOFÖR GERÇEKLERİ ANLATTI
A Haber ekibi, olayın odağındaki İETT şoförü Ertuğrul Arslan ile konuştu.


Arslan'ın açıklamaları şu şekilde:

Ben bu duraktan 29 Mart tarihinde, sabah 6:15 servisinde hiçbir yolcu almadan saatte 29 km hızla geçtim. Bu mevzu çok uzatıldı. Bunu kim söylediyse bir isim takamıyorum. Bir anlam bulamıyorum. Ben 29 Mart tarihinde bu Fazilet durağından bir tane yolcu almadan geçtim gittim.

47 YOLCU BİR ANDA BİNDİ İDDİASI
Bu arkadaşlar benim yanımda mıymış? Bu bilgiyi bunlara kim vermiş? Nasıl vermiş? Arkada birisinin kamera ile çekim yapması, arkaya giden yolcuların önünü kesmesi, arabayı küçük gösteriyor zaten. Aşırı şekilde kalabalık gösteriyor.

ORGANİZE KÖTÜLÜK İDDİASI: İFTİRA ATILIYOR
Ağzı olan konuşuyor. Ben buradan yolcu almadım dedim. Ne araştırma yapıldı, ne veri tabanı, ne kamera kayıtları incelendi. Birilerine suç atmak için, iftira anlatmak için yapılan bir şey bu.

GERÇEKLERİ ANLATTIM İBB YAYINLAMADI
Şoför Arslan, "Ben İBB TV'ye gerçekleri anlattım. Ya kesip doğradılar, ya bir şey yaptılar. Konuşmamın tamamı verilmedi." dedi. (TAKVİM)

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE