Wednesday, 26 February 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

HDP Annelerin eylemine "MİT Operasyonu" dedi!

HDP milletvekili Garo Paylan, çocuklarının HDP aracılığı ile PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen ailelerin HDP önünde oturma eylemi yapması; için “MİT operasyonu” dedi. “Burada bir MİT operasyonu var. Bunu açıkça söylemeliyim. Aileler HDP’nin önüne yönlendiriliyorlar. Orada hemen kameraları hazır, ajanslara servis ediliyor ve gece gündüz gösteriliyor. Mesele şu, herkesin şunu sorgulaması lazım; bu gençler dağa da çıkmış olabilirler ama HDP’nin burada nasıl bir rolü olabilir ki?"

3306 Toplam Gösterim
HDP Annelerin eylemine "MİT Operasyonu" dedi!

HDP milletvekili Garo Paylan, çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler için skndal açıklama yaptı. Ailelerin HDP Diyarabakı İl Binası önünde oturmaları için "MİT operasyonu" dedi.

Çocuklarının HDP'lilerce dağa kaçırıldığını iddia ederek dün HDP İl Başkanlığı binası önüne gelen anneler Fevziye Çetinkaya ile Remziye Akkoyun ve Ayşegül Biçer'in başlattığı oturma eylemi, yakınlarının da katılımıyla sürüyor.

Akşam saatlerinde oğlu Yusuf Begdaş'ın (17) dağa kaçırıldığı iddiasıyla ailelere katıldığını açıklayan baba Celil Begdaş, parti önüne gelerek annelerle birlikte oturmaya başladı.

Oğlunun yokluğuna dayanamayan eşi hastalandığı için eyleme kendisinin katılacağını dile getiren Begdaş, "Oğlum Yusuf 5 Mayıs'ta HDP il binasının ikinci katına girdi ve bir daha çıkmadı. 4 aydır ulaşamıyoruz." dedi.

Aileler PKK tarafından kaçırılan çocuklarına kavuşmak isterken HDP milletvekili Garo Paylan, ailelerin çocuklarına kavuşmak için yaptığı eymeme MİT operasyonu" dedi. 

Soruları cevaplayan Garo Paylan şu açıklamaları yaptı:

Biz herkesle, her kesimle görüşüyoruz. Tüm bölge halkıyla görüşüyoruz. Ancak burada bir MİT operasyonu var. Bunu açıkça söylemeliyim. Burada bir istihbarat oyunu var. Aileler HDP’nin önüne yönlendiriliyorlar. Orada hemen kameraları hazır, ajanslara servis ediliyor ve gece gündüz gösteriliyor. Mesele şu, herkesin şunu sorgulaması lazım; bu gençler dağa da çıkmış olabilirler ama HDP’nin burada nasıl bir rolü olabilir ki? HDP, demokratik siyaset çağrısı yapan bir siyasi partidir.

“MİT operasyonu” olduğunu söylediniz. Buna ilişkin elinizde somut bir bilginiz var mı? Yoksa bir fikir mi?

Somut bilgi şu; devletin bir pratiği vardır. Bir suç işlediği zaman bu tip olaylarla bunu meşrulaştırmaya çalışır. Toplumda HDP bunları hak ediyor duygusu yaratmaya çalışıyor. Kayyum atadı, ama bu atamalara herhangi bir gerekçe bulamadı ve bu adımı toplum nezdinde meşrulaştıramadı. Buna karşı şimdi ne yapacak, HDP’yi kriminalize edecek. HDP dağa çocuk götürüyor algısı yaratmak için istihbarat örgütü tarafından HDP’nin önüne bazı aileler gönderiliyor, kameralar hemen hazır oluyor ve bunlar havuz, çamur medyası üzerinden gece gündüz yayınlanıyor. Bu bir MİT yöntemidir. 40 yıldır hep böyledir; 1980’lerde de, 1990’larda da, 2000’lerde, maalesef 2019’da da aynı yöntemi kullanıyorlar. Bu açıdan her hangi bir ispata gerek yok. Bu istihbarat örgütünün yaptığı bir operasyondur.

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE