Tuesday, 02 June 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Haluk Bayraktar'dan o eleştirilere sert tepki: "Siz kime hizmet ediyorsunuz?" .

Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar Cumhuriyet gazetesinde yer alan yalan habere kendi sosyal medya hesabından cevap verdi.

3462 Toplam Gösterim
Haluk Bayraktar'dan o eleştirilere sert tepki: "Siz kime hizmet ediyorsunuz?" .

Cumhuriyet Gazetesi'nde çıkan yalan habere göre Cumhurbaşkanlığı kararı ile Baykar Savunma'nın da aralarında olduğu 5 yatırım projesi teşvik kapsamına alındı." diyerek Türkiye'nin göz bebeği olan bir kurumu hedef aldı. 

Cumhuriyet'in bu yalan haberi sonrası Selçuk Bayraktar "Birileri rahatsız olduğu için yolumuzdan dönmeyeceğiz" derken, kardeşi Haluk Bayraktar'ın yazdıklarını kendi hesabından paylaştı.

"KREDİ BİLE KULLANMADIK"

Baykar şirketinin söz konusu haberi dava edeceğini belirten Haluk Bayraktar "Endüstri bölgesi bir devlet teşviği değildir. Baykar, bugüne kadar tüm yatırımlarını öz sermayesi ile yapmıştır. Herhangi bir bankadan kredi dahi kullanmamıştır. Geliştirdiği teknolojik ürünleri teslim ettiği kurumlardan Ar-Ge desteği veya nakit yatırım teşviği hiç almamıştır" dedi. 

İLK SİHA İHRACATINA İMZA ATMIŞTIR

-Geliştirdiğimiz SİHA’lar yazılımından elektroniğine, aerodinamiğinden mekanik sistemlerine kadar milli tasarım ve milli ürünümüzdür. Baykar, ürettiği onlarca SİHA’yı havacılıkta gelişmiş ülkeler dahil birçok ülkeye ihraç etmektedir. 

-Baykar, geliştirdiği teknolojilerle ülkemizi SİHA yapabilen ilk 6 ülke arasında yer almasını sağlamıştır. İlk SİHA ihracatına imza atmıştır. Milli ve özgün olarak geliştirilen SİHA'lar göklerde yüz binlerce saat operasyonel uçuş ile güvenlik güçlerimizin gücüne güç katmıştır.

"HUKUKİ YOLLARA BAŞVURACAĞIZ"

Ülkemizin bağımsızlığı ve geleceğini savunmak, Baykar'da çalışan mühendisten teknisyene, güvenlikten temizlik personeline 700 emekçinin hakkını korumak için hukuk yoluna başvuracağız.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE