15:52:5630 Ekim, 2020
İstanbul 17 Orta şiddetli yağmur
%-2.7
BIST
1095.9
%0.00
DOLAR
8.38
%-0.05
EURO
9.78
%-0.01
ALTIN
507.42
28 Eylül 2020 01:14

Türk Tabipleri Birliği'ne başkan olan Şebnem Korur Fincancı'nın kirli sicili

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey seçimlerinde, "Etkin Demokratik TTB" grubu seçimi kazandı. Şebnem Korur Fincancı ise başka seçildi.

Türk Tabipleri Birliği'ne başkan olan Şebnem Korur Fincancı'nın kirli sicili

Fincancı, "TTB bu döneme tek yürek olarak girmeli. Biz özgür ve bağımsız bir örgütüz hep öyle kaldık, böyle de devam edeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Zaman ve Bugün gibi FETÖ gazetelerinin, Samanyolu Tv gibi örgütün propaganda kanallarının müdavimleri arasında yer alan Fincancı, hep Ergenekon operasyonlarının daha da derinleştirilerek devam etmesini savundu..

PKK'nın Doğu ve Güneydoğu kentlerimizi harabeye çevirdiği ve büyük kalkışmanın provasını yaptığı Hendek olaylarında da Fincancı, TSK'ya karşı PKK terörünün yanında yer almıştı.

Fincancı, "Bu suça ortak olmayacağız" başlığıyla yayımlanan "Barış için Akademisyenler" bildirisine de imza atmıştı.

'ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK PLATFORMU' KURUCULARINDAN

Fincancı, 2012'de kurulan sözde "Barış için Öcalana Özgürlük Platformu"nun içinde de yer almıştı. Platformun Cezayir Restoran'daki ilk toplantısına ABD, Almanya ve İngiltere'den de davetliler yer almıştı.

Fincancı PKK'nın yayın organı Özgür Gündem gazetesine destek için "Nöbetçi genel yayın yönetmeni" de oldu.


.

15 Temmuz darbe girişimde de FETÖ'yü aklamaya çalışan Fincancı, "FETÖ'nün darbe girişimindeki rolüne ilişkin belge olmadığını" savundu.

KAYNAK: A HABER

İlgili Haberler

Emoji ile tepki ver

0 Yorum