Saturday, 30 May 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Dünya

FETÖ'nün Houston imamı Kemal Öksüz Erivan'da yakalandı

FETÖ'nün Houston imamı Kemal Öksüz, Ermenistan'da yakalandı. ABD tarafından dolandırıcılık ve sahtecilik suçlamalarıyla Interpol tarafından aranan Kemal Öksüz'ün Erivan'da bir STK aracılığı ile Türkiye karşıtı çalışmalar yürüttüğü belirlendi.

3396 Toplam Gösterim
FETÖ'nün Houston imamı Kemal Öksüz Erivan'da yakalandı

Kemal Öksüz'ün ABD vatandaşı olduğu ve adını Kevin olarak değiştirdiği ortaya çıktı. ABD'li senatörlerle kirli ilişkileri olan Kemal Öksüz'ün eski Başkan Obama ve birçok tanınmış isimle çekilmiş fotoğrafları bulunuyor. Kemal Öksüz'ün Adil Öksüz'le akrabalığı bulunmuyor.

Ermenistan basınında yer alan haberde, terör örgütü FETÖ’nün Houston imamı Kemal Öksüz’ün dün Ermenistan’da kıskıvrak yakalandığı ifade edildi. ABD tarafından 23 Ağustos’ta Intarpol aracılığı ile aranmaya başlayan Kemal Öksüz’ün Ermenistan’da işletmesi olduğu ve sivil toplum örgütleriyle bölgede FETÖ adına çalışmalar yürüttüğü belirlendi.

Ermeni basınında yer alan haberde Öksüz’ün Interpol tarafından arandığı dün yapılan operasyonla yakalandığı belirtildi. Yerel basındaki haberlerde Öksüz’ün ABD vatandaşlığı aldığı ve bu sürecin sonunda adını Kevin olarak değiştirdiği belirtildi.

YAKALANMA SEBEBİ: KONGRE ÜYELERİNE USULSÜZLÜK

Ermeni basını, Öksüz’ün geçmişte bir sivil toplum örgütünde çalıştığı ve bu süreç içerisinde Türk ve ABD vatandaşlarını Türkiye ve Azerbaycan seyahatleriyle bir araya getirmeye çalıştığını yazdı. Ermeni polisinin, yakalama kararı sonrasında takibe geçtiği ve bütün Ermeni polis birimlerinin Öksüz’ü yakalamak için harekete geçtiği duyuruldu.

Öksüz’ün ABD Temsilciler Meclisi’ndeki etik komitesine sahte belgeler sunduğu açıklanırken, 2013 yılında Öksüz’ün bazı kongre üyelerini Azerbaycan ve Türkiye’de ağırladığı ifade edildi. Bu seyahatlerde kongreye sunulan belgelerde usulsüzlük yaptığı tespit edilen Öksüz’ün 9 kongre üyesine ve 32 ABD’li yetkiliye binlerce dolar değerinde hediye verdiği için yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi. 

ABD'Lİ SENATÖRLERLE İÇLİ DIŞLI

15 Temmuz darbe girişiminin ardından en çok arananlar listesinde yer alan Kemal Öksüz'ün ABD'li Türkiye karşıtı senatörlerle karanlık ilişkileri de dikkat çekiyor. Bill Clinton ve Obama ile çekilmiş fotoğrafları da ortayan çıkan Öksüz aynı zamanda Türkiye aleyhine de lobi faaliyetleri sürdürüyordu. 

18-08/30/ksuz.jpg

18-08/30/clinton.jpeg

18-08/30/kemal.jpg

Karar

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE