Wednesday, 13 November 2019
.
.
chevron_left chevron_right
Türkiye

FETÖ'cüler 'ByLock'u takip edilmeyeceğini düşünerek yüklemiş

Erzurum'da "yasa dışı dinleme" iddialarına ilişkin davanın sanıklarından eski polis S.D, ByLock'u güvenlik birimlerince takip edilmeyeceğini düşünerek telefonlarına yüklediklerini itiraf etti.

2220 Toplam Gösterim
FETÖ'cüler 'ByLock'u takip edilmeyeceğini düşünerek yüklemiş

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve eski Erzurum İstihbarat Şube Müdürü Hurşit Uçak ile "böcek davası" hükümlüsü eski EGM İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdür Yardımcısı Sedat Zavar'ın da bulunduğu 20 kişinin yargılandığı davanın tutuklu sanıklarından S.D, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak örgüt hakkında mahkemeye itiraflarda bulundu.

Eski polis S.D, mahkemeye celse arası verdiği ifadesinde, FETÖ'yle 2002-2003 yıllarında tanıştığını belirtti.

Arkadaşlarının üniversiteye hazırlandığı dönem "abiler"den ders alabileceğini ilettiğini aktaran S.D, "Beni üniversite öğrencisi olan bir kişiyle tanıştırdılar. Bu kişi bizi yaklaşık 8-9 ay boyunca üniversite sınavına hazırlık mahiyetinde ders çalıştırdı. Sınava girerek hem biyoloji öğretmenliğini hem de polis okulunu kazandım. Kısa yoldan hemen meslek sahibi olup aileme de ekonomik anlamda destek olabilmek adına polis okulunu tercih ederek eğitime başladım." dedi.

"Örgütün evinde kaldım"

S.D, okulun ilk yılında söz konusu yapıdan kendisine karşı herhangi bir yaklaşım olmadığını anlatarak, şu bilgileri verdi:

"İkinci sınıfta bir arkadaşımın davetiyle gittiğim piknikte biriyle tanıştım. Bu kişinin verdiği sohbetlere yaklaşık 3-4 ay boyunca katıldım. Zonguldak'a atandıktan sonra arkadaşım kendisiyle kalabileceğimi söylemesi üzerine o eve yerleştim. Ev, örgüte ait evdi. Ev sahibi kişi aynı zamanda örgütün abilerindendi. Zamanla bu kişi ve ev arkadaşlarımla tartışma yaşadım ve yaklaşık 2-3 ay kadar kaldığım evden ayrılarak müstakil ev kiraladım."

"Eşimin cihazına ByLock'u kendim yükledim"

S.D, şöyle devam etti:

"Örgütün sohbetlerine bir taraftan devam ederken öteki taraftan da İstihbarat Şube'de çalıştığım eski mesai arkadaşlarımla Line isimli programdan görüşüyorduk. Arkadaşlarımız bu programın takip edilebilir bir program olduğundan bahsedince yazılımı basit, az kişi tarafından kullanılan ByLock'u onların tavsiyesiyle devletin takip etmeyeceğini düşünerek indirdik. Program üzerinden bazı arkadaşlarla birbirimizi ekledik ve bu program üzerinden dua paylaşımında bulunduk. Bir dönem söz konusu programa girilemedi. Arkadaşlarımdan VPN kullanarak programa girebildiklerini duyunca ben de VPN yükleyerek programa girmeye devam ettim. İstanbul'da gerçekleştirilecek bir seminere katılmak için izin alarak gitme kararı aldım. Eşimi de ablası orada ikamet ettiği için yanımda götürecektim. 'ByLock' isimli programdan görüşebiliriz düşüncesiyle eşimin cihazına bu programı ben yükledim. Daha sonra hem eşim hem de kendi cihazımdan bu programı sildim."

Anadolu AJansı

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE