15:42:3530 Ekim, 2020
İstanbul 17 Orta şiddetli yağmur
%-2.2
BIST
1101.9
%0.00
DOLAR
8.37
%0.00
EURO
9.77
%-0.04
ALTIN
506.49
28 Eylül 2020 11:12

Ermenistan’ın İskender’leri kullanma olasılığı karşısında ordumuzun vereceği uygun yanıt var

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Ermenistan’ın İskender füzelerini kullanma olasılığı karşısında silahlı kuvvetlerin vereceği uygun yanıtı olduğunu söyledi

Ermenistan’ın İskender’leri kullanma olasılığı karşısında ordumuzun vereceği uygun yanıt var

Sputnik’e açıklama yapan Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Ermenistan’ın çatışmalar sırasında İskender füzelerini kullanma olasılığı karşısında silahlı kuvvetlerin vereceği uygun yanıtı olduğunu söyledi.

İlgili soruyu yanıtlayan Bayramov, “Maalesef Ermeni tarafından her şey beklenebilir. Askeri açıdan verilecek karşılığın ne olacağı konusunda yorum yapmakta zorlanıyorum. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin buna verecekleri uygun yanıtı olduğundan eminim” diye konuştu.

Daha önce Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan, Ermeni tarafının özellikle İskender füze sistemleri ve saldırı uçakları dahil olmak üzere cephaneliğinde bulunan silahları, ancak kullanımları çatışma mantığına uygun olması halinde kullanacağını açıklamıştı.

Erivan ile Bakü, hukuken Azerbaycan’ın fiilense Ermeni güçlerin kontrolünde olan Dağlık Karabağ bölgesi nedeniyle on yıllardır anlaşmazlık içinde.

Sputnik Türkçe

İlgili Haberler

Emoji ile tepki ver

0 Yorum