Thursday, 28 May 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Türkiye

Denizli Valiliğinden CHP'li o İsme Cevap

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan ve Denizli’nin Çal ilçesi Denizler Mahallesi’nde karantina başlatıldığını, vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanıp sonra ödenmek üzere bakkal defterine yazıldığını iddia eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’a Denizli Valiliği’nden cevap.

1020 Toplam Gösterim
Denizli Valiliğinden CHP'li o İsme Cevap

Bu gün online olarak gerçekleştirilen MYK toplantısının ardından bir basın açıklaması yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Denizli’nin Çal ilçesi Denizler Mahallesi’nde karantina başlatıldığını, mahallede yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanıp sonra ödenmek üzere bakkal defterine yazıldığını ileri sürdü.

Öztrak’ın açıklamalarının ardından Denizli Valiliği’nden akşam saatlerine iddialara yanıt oalarak bir basın açıklaması yapıldı.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“CHP Parti sözcüsü tarafından bugün yapılan basın açıklamasında; Çal ilçemizin Denizler Mahallesinin karantina altına alındığı ve burada yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanırken bedelinin sonradan ödenmek üzere bakkal defterine yazdırıldığı şeklinde iddialara yer verilmiştir.

Gerçeği yansıtmayan bu iddianın aslı şu şekildedir;

Öncelikle Denizler Mahallesi için alınmış bir karantina kararı bulunmamaktadır. Adı geçen mahallede 02.04.2020 tarihinde Covid-19 test sonucu pozitif çıkan bir vatandaşımızın temas ettiği yakınları (iki ev de toplam 11 kişi) tedbiren evlerinde kontrol altında tutulmaktadır.

Tedbiren gözlem altında tutulan vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları, 65 yaş üzerindeki vatandaşlarımızda olduğu gibi Çal Kaymakamlığımız bünyesinde faaliyet gösteren Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanmaktadır.

Basın açıklamasında iddia edildiği gibi; ihtiyaçların karşıladıktan sonra bedelinin bakkal defterine yazdırılmasının gerçekle örtüşen hiç bir yanı bulunmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE