Thursday, 02 April 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Demirtaş cezaevinden CHP ve İyi Parti'ye oy verme çağrısı yaptı

Tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partinin tabanına 'CHP ve İyi Parti'ye oy verme çağrısında bulundu.

6780 Toplam Gösterim
Demirtaş cezaevinden CHP ve İyi Parti'ye oy verme çağrısı yaptı

PKK'ya yakınlığı ile bilinen Yeni Yaşam gazetesine konuşan Demirtaş, 31 Mart yerel seçimi hakkında şu açıklamaları yaptı.

"sizi tarihin çöp sepetine göndermek için Batı’da CHP ve İYİ Parti’ye rağmen onların adaylarını destekleyeceğiz ve iktidarınızı sallayacağız."

Tabanımıza çağrım ve varsa azıcık hatırım, ricam şudur ki, gerekirse bağrınıza taş basın, ama mutlaka sandığa gidip “FAŞİZME HAYIR” anlamına gelecek oyunuzu kullanın. Seçim sonuçları, demokrasi ve barışın gelişmesine fırsat sunabilir. Oyunuz bu nedenle çok kıymetlidir. Seçimi boykot etmeyi asla düşünmeyin. Biz partililerimizden, aday çıkarmadığımız yerlerde CHP veya İYİ Parti’ye severek veya gönülden oy vermelerini beklemiyoruz. Bu gerçekçi de değildir. Ama bazen bir tek oy, birçok mesaj içerir. İşte sizin oyunuz “çok mesajlı bir güce” sahip, stratejik bir oydur.

31 Mart Pazar günü, oyunuz seçim sandığının yanında sizleri bekliyor olacak. Oyunuzu orada bırakmayın, heba olmasın. Sandığa mutlaka gidin ve o değerli oyunuzu kullanın. Sonrası, doğru bir politik mücadele ile birlikte, demokratik zaferi kesinlikle getirecektir. Dışarıda olsaydım kararsız seçmenimizi ikna etmekte elbette daha fazla fırsatımız olurdu. Ama buradan, kısıtlı imkanlarla da olsa elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Metropollerde içi rahat olmayıp da kararsız kalan bütün arkadaşlarıma mesajım şudur: Bütün sorumluluğu ben şahsen alıyorum, oyunuzu kullanmanız ricamı iletiyorum. 

Demirtaş Cezaevinde Öcalan için kendini öldüren PKK'lı için de açıklamalarda bulundu

2007 yılında Diyarbakır'da bombalı saldırıda Polis Memuru Hüseyin Özdemir'i Şehit eden, 2'si polis memuru 6 kişiyi yaralayan PKK'lı terörist Zülküf Gezen, PKK elebaşı APO için Tekirdağ ceza evinde kendini astı. Demirtaş polis katili PKK'lı için taziye mesajı paylaştı.

Sayın Öcalan’ın avukatlarıyla ve ailesiyle görüştürülmüyor olmasından ibaret bir uygulama değildir. Tüm topluma dayatılmış cebir ve cendere sisteminin genel adıdır artık tecrit. Ve bu tecrit kırılmadan özgürlükler, demokrasi ve barış yolunda mesafe kat etmek imkansızdır. Bu nedenle herkesin doğru bir tutumla ve seçim çalışmalarıyla birlikte, bedeli ne olursa olsun bu talepleri sahiplenmesi gerekir. Herkesin, elindeki bütün imkanlarla bu talepleri görünür kılması gerekir. Bu vesileyle, mevcut faşizm politikalarına karşı fedai bir duruş ortaya koyan Zülküf Gezen arkadaşımızın şahadetine hem büyük anlam biçiyor hem de büyük üzüntü duyuyorum.

Arkadaşımızın, gözünü kırpmadan canını ortaya koyduğu bu süreçte kimsenin küçük hesap içine girmemesi lazım. Zülküf arkadaşımızın ailesine ve tüm halkımıza başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum. 

 

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE