Thursday, 20 June 2019
.
.
chevron_left chevron_right
Avrupa

Alman ordusu asker açığını kapatamıyor

Almanya askeri personel eksikliğini Avrupa Birliği ülkelerinden asker alarak gidermeyi planlarken bir taraftan da ülkedeki gençleri askerliğe özendirebilmek için YouTube ve WhatsApp üzerinden reklam çalışmaları yürütüyor.

3492 Toplam Gösterim
Alman ordusu asker açığını kapatamıyor

"Acemi Askerler" ve "Mali" web dizileriyle (Bundeswehr) Almanya Ordusu reklam yaparken başvuru sayısının yeni reklamlarla genç kitleye ulaştığı ve ilgi gördüğü bildiriliyor.

Yeni reklam film serisi [ KSK’in ] sloganı “Asla kendin için savaşma” Eğer aynı adı taşıyan özel askeri birliğin çalışmalarına ışık tutmak istiyorsan Alman Silahlı Kuvvetlerini katılın.

Bakanlığa göre, WhatsApp'taki KSK serisinin 28.000 abonesi olduğu ve şu anda KSK spor programı için 2.300 kullanıcının olduğu bildirildi.

Alman ordusu Bundeswehr, her yıl personel açığını kapatmak için 35 milyon euro harcıyor.

Bakanlığın açıklamasına göre, KSK kampanyası 6 milyon euro tuttu.

Daha önce, temel acemi eğitimdeki askerler ya da Mali misyonundaki askerler için reklam filmi çekildi. Bu çekilen reklam dizileriyle, ordu 15-20 yaş arasındakilere işveren olarak tanınmak istiyor.

Ordu, kreşlerle ve okullarla yakın temas halinde olup son iki yıldaki okullar ve anaokullarındaki temaslarını arttırarak faliyetlerini, kışlanın kapalı yüzme havuzunun ortak kullanımından, futbol antrenmanına ve okuma günlerinde aktif çalışıyor.

Bundeswehr geçtiğimiz yıl toplamda en az yarım milyon gence ulaştı.

- Çoğu konferanslar, seminerlerden oluşuyor. Bu, 2016 yılından yüzde 9,6 daha fazla.

Sadece okulların derslerinde yaklaşık 120.000 öğrenciyle konuşuldu.

- Çoğunlukla liselerde. Alman ordusunun yaklaşık 370.000 gence ulaştığı ve bir iş fuarları veya proje günleri gibi birçok başka olayları da var, bu rakam bir önceki yıla göre yüzde 24 arttı. Alman ordusunun reklam gideri 31 milyon euro’ya ulaştı.

Almanya'da uzun yıllar süren tartışmalardan sonra, mecburi askerlik hizmeti 1 Temmuz 2011'de askıya alınmıştı. Alman ordusu bir nevi paralı/gönüllü ordu oldu. Bununla birlikte, yasama organı olası bir durumda tekrar kullanılması için genel askerlik hizmetinin tamamen kaldırmadı.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE