Tuesday, 10 December 2019
.
.
chevron_left chevron_right
Kültür & Sanat

ABD-FETÖ-PKK İŞBİRLİĞİNİN ROMANI

Terör üzerine araştırmaları ve kitapları ile bilinen Gazeteci-Yazar Ceyhun Bozkurt’un ilk romanı “Günlük” bu hafta okuyucularıyla buluşacak. Bozkurt, Terör örgütüyle hendek-barikat mücadelesi döneminde bir JÖH timinin ve onun komutanını merkez alan olayları romanında işledi.

3060 Toplam Gösterim
ABD-FETÖ-PKK İŞBİRLİĞİNİN ROMANI

Gerçeklerden yola çıkarak yazdığı romanda olaylar bir şehit verilen bir operasyonda başlıyor. JÖH timinin komutanı Üsteğmen Koray Akbaş, operasyon sonrasında bir terörist kıza ait günlük bulur. Terörist ortada yoktur. Akbaş, şehit cenazesinden sonra günlüğü okumaya başlar. Günlükte bir teröristin, örgüte katılımda duyduğu heyecan, örgüt gerçeğini görmeye başladıkça adım adım pişmanlığa dönüşmektedir.  Ancak önemli bir detay, günlüğü yazan teröristle şehit verdikleri saldırı arasında bir bağ olduğunu ortaya koyar. Bunun üzerine Koray, olayı araştırmaya başlar. Araştırmaları sırasında da gizemli bir düşmanın varlığından haberdar olur. Üsteğmen Koray ve askerleri, 5 günün sonunda bu gizemli düşmana ulaşmayı başarır. Ancak ölüm adeta bir adım ötelerinde kendilerine göz kırpmaktadırlar.

Romanında ABD’nin PKK ve FETÖ ile işbirliğini çarpıcı bir dille anlatan Bozkurt, romanıyla ilgili EHA Medya’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Aslında kitabımı, hendek ve barikat sürecinde kafamda yazmaya başlamıştım. Çünkü o süreci takip ederken, incelerken aslında her biri ayrı roman olabilecek yaşamlarla karşılaşmıştık. Ancak diğer çalışmalarımız nedeniyle şimdiye kadar yazamamıştım. Kısmet bugüneymiş.”

Kitapta yer alan günlük bir kurgu. Ancak Bozkurt, bu günlüğü kitaba aktarırken çok sayıda itirafçı terörist ifadesi ve o dönem operasyonlarda bulunan terörist günlüklerinden faydalanmış. Bunu anlatırken “O ifadelerde, araştırmalarımızda, günlüklerde her zaman bildiğimiz bir gerçeği bir kez daha görmüştük. Terör örgütünü yöneten üst tabaka elebaşları dışında militan kesim örgüte katıldıktan sonra pişmanlık yaşıyor. Özellikle kadın teröristler tecavüzlere uğruyor, baskı altına alınıyor. Kitaptaki günlük, evet kurgu, ama gerçeklerin birleşimiyle oluşmuş bir kurgu. Teröristlere, deyim yerindeyse sonlarının ne olacağını gösteren bir günlük” ifadelerini kullanıyor.

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE